PSGs pre-season i Singapore | Kom nærmere med Unisport

03.08.2018

Skrevet av Jørgen Nordby

Det er ingen overdrivelse i dagens fotball å si at Paris Saint-Germain er en av de mest fremgangsrike klubbene, og populariteten vokser bare. Derfor dro Unisport hele veien til Singapore for å komme nærmere på de franske mesternes oppkjøring i Asia. Les her og se alle de flotte bildene fra PSGs pre-season.

VM 2018 er fortid, så nå er det tid for å følge med igjen på de europeiske toppklubbene. Oppkjøringen til den den nye sesongen er alltid en balanse mellom å finne den beste startoppstillingen, samtidig som man vil hvile de største stjernene som nettopp har kommet tilbake fra VM-sluttspillet.

Sammen med den franske storklubben Paris Saint-Germain har vi i Unisport vært på en tur i Asia, spesifikt i Singapore, for å få bedre innsikt i klubbens forberedelser til den nye sesongen. Vi viser selvfølgelig også noe av det kuleste Nike-utstyret som er på markedet. Nedenfor kan du se mer av Paris Saint-Germains gylne antrekk for 2018/19-sesongen, som Marco Veratti hjalp oss med å introduserer. Du får også se mer av klubbens stiligste trenings- og fritidstøy, i tillegg til å vise noen av PSG beste spillere i de helt nye Nike Phantom ´Raised on Concrete´.

PSGs fantastiske gylne bortedrakt

Først må vi gi oppmerksomhet til Paris Saint-Germains bortedrakt. Vi var heldige nok til å møte den italienske midtbanespilleren Marco Veratti som var mer enn glad for å vise fram lagets nye utstyr. Og for en drakt det er! Den gullfargede logoen på den kremhvite drakten er uten tvil en vinneroppskrift. Veratti så veldig frem til å få spille i en så nydelig drakt denne sesongen.

Kjøp Paris Saint-Germains bortedrakt her.

JayMike tok også en prat med Maxwell, som før han avsluttet karrieren i PSG spilte for storklubber som Ajax, Inter og Barcelona. På bildene kan du se at de kom godt overens. Psst... Vi har faktisk en overraskelse til deg som inneholder både Maxell og Veratti. Følg med på våre sosiale kanaler for å finne ut hva, hvis du ikke har gjettet det allerede.

Den nye Nike Phantom og stilrent treningsutstyr

Det var ikke kun Paris Saint-Germains nye drakter som fikk oppmerksomheten vår. Den franske klubben spiller i noe av det flotteste treningutstyret i fotballverden. Treningsutstyret er laget med Nikes Vaporknit-teknologi som både optimaliserer treningen og gjør at de ser utrolig bra ut på trening og oppvarming til kamper.

Men, før kampen mot Arsenal i Champions Cup var det en ny stjerne som stjal oppmerksomheten. Den nye stjernen er selvfølgelig de nye PhantomVSN, Nikes nyeste innovasjon. Fotballskoene er laget for å gi de beste forutsetningene til enhver spiller som ønsker å kontrollerer kampen - noe PSGs midtbanestjerne Marco Veratti er et perfekt eksempel på. I tillegg spilte noen unge stjerneskudd, som Timothy Wah (sønnen til lengenden George Weah), i de nye Phantom. Dette er absolutt en fotballsko vi kommer til å se mye av i løpet av den kommende sesongen. Hvis du er like interessert i den nye PhantomVSN som vi er, kan du gå inn på Unisports YouTube-kanal for å se vår play test.

Hvis du allerede vet du skal ha Nike PhantomVSN, kan du bestille de her.

Fritidsklær og sportsmote

Mange forbinder Paris med å være en av verdens største motebyer, derfor er det ikke rart at Nike og PSG har laget de perfekte fritidsklærne for å gå rundt i gatene. Men det beste av alt er at PSG x Nike treningsklærne godt kan brukes både til trening og fritid. Denne filosofien er også med i designet på fotballdraktene, så det ser like naturlig ut om du bruker den nye PSG-drakten på trening eller når du har en pause fra fotballbanen.

Kjøp ditt nye PSG-utstyr fra Unisport her.

International Champions Cup og en overraskelse til deg

Siste stopp i Singapore var International Champions Cup, som er sommerens største pre-season turnering. Toppklubber fra hele Europa reiser til Asia for å delta her. PSG startet med et 1-5 tap mot Arsenal, men det var likevel en god erfaring for mange av ungguttene før sesongen starter for alvor. I neste kamp reiste de seg med seier mot den spanske giganten Atletico Madrid. Selv om superstjernene Neymar og Mbappé var med i troppen i Singapore, er det definitivt flere unggutter som fikk vist seg frem. Hold et øye oppe for Christopher Nkunku i løpet av 2018/19-sesongen. Last stop on the Singapore agenda was the International Champions Cup, which is the summer's big pre-season tournament, where top clubs from all over Europe travel the World, fx to Singapore, to test their shape and formations before the start of the season. PSG's first showdown was against Arsenal, and despite a 1-5 defeat, a number of PSG's young talents got some hair on the chest for the new season's crucial matches. And already in the next match they had risen and took down mighty Atletico Madrid. Even though Neymar or Mbappé were'nt in the squad, PSG undoubtedly came out on top of the training camp in Singapore, where among others the great talent Christopher Nkunku showed that he is one to keep an eye on.

Husk å følge med på sosiale medier (Facebook, Instagram, Snapchat og YouTube), hvor vi snart vil avsløre hva vi har laget fra PSGs pre-season i Singapore. Vi lover å komme med noen tips som du kan bruke selv på fotballbanen.