Topp 10 Klubbdrakter | Se våre 10 beste drakter for denne sesongen

10.08.2018

Skrevet av Lydia Nguyen

Det er snart klart for ny sesong i de største ligaene! Som alltid, har vi et stort utvalg av de nyeste klubbdraktene for 2018/19-sesongen. Sjekk ut topp 10-listen vår over de beste klubbdraktene.

10. Werder Bremen Bortedrakt 2018/19

På 10. plass finner vi Werder Bremens bortedrakt. Werder Bremen skiftet draktleverandør til Umbro denne sesongen, og det var nok ingen dum idé! Umbro har gitt tyskerne en navy bortedrakt som passer perfekt sammen med deres klassiske, grønne hjemmedrakt. Bortedrakten har de velkjente Umbro-ermene, som også ses på flere av Umbros klubbdrakter.

9. Manchester United Tredjedrakt 2018/19

På 9. plass finner vi Manchester Uniteds mørkeblå tredjedrakt. Denne har et flott visuelt design på fremsiden, som komplementerer blåfargen og de gyldne detaljene på logoene. Samarbeidet med Parley for the Oceans gjør at du kan bruke den med ekstra god samvittighet.

8. Udinese Bortedrakt 2018/19

Udinese er kjent for å sine iøynefallende drakter. Forrige sesong hadde spillerne på seg elleve forskjellige hjemmedrakter i kampen mot Lazio. Ti av disse var hjemmedrakter fra tidligere sesonger. I år har Macron gitt dem en gylden bortedrakt. Er denne den flotteste drakten i Serie A hittil? La oss finne ut av det ved å gå videre gjennom listen.

7. Frankfurt Hjemmedrakt 2018/19

Nike er kjent for å lage noen av de kuleste hjemmedraktene, og denne er ikke noe unntak. På 7. plass finner vi Frankfurts hjemmedrakt, som er svart med stilige grå detaljer. Logen er svart og hvit, hvilket passer utmerket til hjemmedrakten.

6. Atletico Madrid Bortedrakt 2018/19

På 6. plass finner vi nok en bortedrakt fra Nike, og dette er den himmelblå bortedrakten til Atletico Madrid. Drakten er laget med Vaporknit, som gir ermene på drakten en mørkere farge og et nålestripet design. I tillegg til den ikoniske klubblogoen, har drakten en rød Nike-logo og sponsorlogo. Til sammen gjør dette at drakten havner på en velfortjent 6. plass.

5. Arsenal Tredjedrakt 2018/19

Mintgrønt ser ut til å være sesongens farge for mange lag - også for Arsenal. PUMA har virkelig steppet opp, og tredjedrakten er et bevis på at de kan lage flotte drakter. Arsenals tredjedrakt kommer i en mintgrønn farge med lilla detaljer på skuldrene, logoene og armene. Shortsen og strømpene har også fått samme design, hvilket gir et komplett look for den nye Premier League-sesongen.

4. Saint-Étienne Hjemmedrakt 2018/19

Saint-Étiennes Hhemmedrakt havner på vår 4. plass med sitt stilige og simple design fra Le Coq Sportif. Selv om Le Coq Sportif lager noen fantastiske produkter, er det ikke så mange klubber de leverer drakter til. Saint-Étiennes hjemmedrakt er laget med en klassisk krage og en flott mørkegrønn farge. Dette gir drakten en 4. plass på listen.

3. Paris Saint-Germain Bortedrakt 2018/19

Nike gjør det igjen med PSGs nye bortedrakt. Denne er kanskje en av de mest omtalte draktene denne sesongen, og minner oss om deres tredjedrakt fra 2016/17-sesongen. Den nye bortedrakten er grå og beige, med gullfargede detaljer på både klubb- og Nikelogoen. BIldene snakker for seg selv!

2. West Ham Bortedrakt2018/19

Vi kan ikke lage en liste uten West Hams nye bortedrakt! Drakten er laget av Umbro og ser utrolig bra ut! Blått er ikke noe man normalt forbinder med West Ham, da flere av klubbens rivaler fra London også har denne fargen. De blå detaljene har derimot alltid vært en del av West Hams drakter. De hadde også en blå drakt når klubben ble stiftet i 1892 (den gang som Thames Ironworks). Den nye bortedrakten hyller stiftelsen av klubben og har gyldne detaljer på logoene.

1. Lazio Hjemmedrakt 2018/19

Så du den komme? På førsteplass finner vi Lazios hjemmedrakt. Lazio har alltid vært kjent for sine lyseblå hjemmedrakter med hvite detaljer. Denne sesongen har Macron tatt hjemmedrakten til et helt nytt nivå ved å tilføye den kjente ørnen midt på drakten. Ørnen er klubbens symbol og brukes av klubben på grunn av kallenavnet "le Aquile", som betyr "ørnene". Ørnen deler drakten i to, hvor den øverste delen er hvit og den nederste er lyseblå.

Sjekk utvalget av fotballdrakter her og kjøp din drakt hos Unisport!