Ny Juventus Bortedrakt | Klassisk design for stadion og gaten

21.08.2018

Skrevet av Lydia Nguyen

Fotballmoten har med tiden blitt mer og mer populær, og dette er noe adidas har hatt i tankene med den nye Juventus Bortedrakten. Hvem vil ikke ha på seg fotballdrakten hele tiden?

Juventus Bortedrakt design

Pastellfarger ser ut til å være det nye fokuset, og den nye Juventus 2018/19 bortedrakten har et sandfarget design og detaljer som gjør den egnet til både kamp og hverdagsbruk.

Den nye pastellfargede drakten er både allsidig og stilig. Den nye Juventus bortedrakten er komfortabel, takket være en nyutviklet og forbedret passform. Drakten har i tillegg en klassisk krage med knapper, hvilket tar oss med tilbake til tiden hvor draktene hadde dette.

Den nye Juventus 2018/19 bortedrakten har også ermer med klubbens ikoniske Bianconeri-design med svarte og hvite striper. Ermene representerer klubbens historie og kallenavn 'I Bianconeri', som nettopp betyr 'de svarte og hvite'. Både klubb- og sponsorlogoen er laget i svart, mens de tre stjernene er i gull.

Kjøp den nye bortedrakten til Juventus hos Unisport i dag, og støtt Ronaldo, Pjanic, Cuadrado, Dybala og resten av I Bianconeri!

Se alle de nyeste Juventus-draktene her!