Unisport x New Balance | Les mer om turen vår til Bilbao og Manchester

26.02.2019

Skrevet av Lydia Nguyen

Vi er så heldige at de forskjellige produsentene noen ganger inviterer oss med på eventer og turer, og New Balance skuffer oss aldri når vi er på tur med dem. Len deg tilbake og gjør deg klar for å lese mer om turen vår, hvor vi besøker San Mamés, får møte selveste Sadio Mané og tester de feteste fotballskoene.

New Balance x Athletic Bilbao

Fotografen og produkteksperten vår startet turen sin på San Mamés (hjemmebanen til Athletic Bilbao), før de ble plukket opp av Athletic-spillerbussen og kjørt videre til klubbens treningsfelt.

Da de endelig kom frem til treningsfeltet, ventet New Balance-teamet på dem, og de hadde med seg nytt New Balance-treningstøy og den nye Furon v5 og Tekela v1 som de skulle få lov til å teste ut. New Balance hadde satt opp noen øvelser og hindre, så deltagerne kunne teste farten og spillestilen sin med New Balance-fotballsko. Men det ville ikke vært det samme uten Athletic Bilbao-trenerne, som gjorde en fantastisk jobb!

Athletic har en unik rekruteringsprosess. En spiller må være født lokalt eller være opptrent i Basque-regionen for å få lov til å representere klubben, og de fleste spillerne kommer fra klubbens Lezama-akademi. I løpet av de siste fem årene, har minst to spillere fra akademiet kommet på A-laget hvert år. 85% av laget består av spillere fra akademiet, noe som virkelig er imponerende!

Etter noen magiske og fartsfylte timer på treningsfeltet, pakket de sammen og dro tilbake til San Mamés, hvor en omvisning på stadion ventet dem, og som ga dem utrolig mye kunnskap om klubben og dens historie.


Les mer om den nye Furon v5 her.

Fortsetter nedenfor.

New Balance x Manchester

Dagen etter, fortsatte turen til Manchester, hvor de besøkte det populære Victoria Warehouse for den offisielle lanseringen av den nye Furon v5. Lageret hadde fått et grønt og svart tema, inspirert av de nye fargene på Furon v5 og Tekela v1. New Balance hadde også forberedt noen små øvelser, hvor de kunne teste farten med Furon v5 og presisjonen med Tekela v1. Og vet du hva? Skoene fungerte utmerket!

Men dette var ikke alt. New Balance hadde nemlig nok en overraskelse til dem, og ikke hvilken som helst! Sadio Mané kom på besøk og hadde som alltid et godt humør når han svarte på deltagernes spørsmål. Et av spørsmålene var hvorfor han alltid hermer etter andre spilleres målfeiringer. De blir alltid enige om feiringen før kampen, men han scoret aldri først, hvilket gjorde at han aldri fikk feire først. Men ingen grunn til bekymring, Mané! Vi elsker feiringene dine, også selv om du ikke er den som setter ballen i nettmaskene først!

Etter det fantastiske møtet med Sadio Mané, ventet hverdagen hjemme på UnisportHQ, hvor de kom tilbake med et stort smil om munnen. Ser ut til at Manés gode humør har smittet over på dem!


Se alle de nyeste New Balance-fotballskoene her!