25 fantastiske jubileumstilbud ❯

Ny Dortmund-hjemmedrakt 2019/20 | 110 år skal feires

09.05.2019

Skrevet av Victor Kjeldstad

PUMA lanserer Dortmunds nyeste hjemmedrakt for 2019/20-sesongen. Det er en drakt som kombinerer tradisjoner og moderne elementer, som sammen feirer Die Schwarzgelbens 110-årsjubileum.

Dortmund 2019/20 Hjemmedrakt

Dortmund er kjent for sin rike historie i tysk fotball. Kanskje aller mest kjent er de for den “Gelbe Wand” - den gule veggen, og sine ikoniske svarte og gule farger. Disse fargene kombinerer moderne elementer og sammen skaper de en fantastisk Dortmund-drakt.

Den nye hjemmedrakta er full av stilige detaljer, slik som raglanermene, som er laget med et stilig grafisk design, som vil la Marco Reus, Jadon Sancho og Axel Witsel virkelig skille seg ut på Westfalenstadion. 2019/20-hjemmedrakten har også en vevd BVB-logo og den ikoniske PUMA-logoen på brystet, mens “Dortmund” er skrevet på ryggen.

Fortsetter under.

For å feire klubbens 110-årsjubileum har PUMA lagt til et merke på insiden av nakken som hyller klubbens stolte historie. På merket står det “110 Jahre - Gestern - Heute - Morge - Für Immer Borussia Dortmund”, som betyr: “110 år - i går - i dag - i morgen - for alltid Borussia Dortmund”.

Den nye Dortmund-drakten kommer også med PUMAs velkjente dryCELL-teknologi, som er et svettetransporterende materialet som holder deg tørr og komfortabel.

Bli med å feir Dortmund og deres 110-år lange historie med den splitter nye 2019/20-hjemmedrakten. Du kan få tak i ditt eksemplar hos Unisport fra i morgen kl. 09:00.


Bla gjennom vårt utvalg av Dortmund-drakter her.