Turkis og moderne | Se den nye, flotte Inter-bortedrakten for 2019/20

25.06.2019

Skrevet av Lydia Nguyen

Inspirert av statuen av Kong Victor Emmanuel II (Italias første konge) og klubbens mest lidenskapelige supportere. Nike er klare med Inters flotte nye bortedrakt for 2019/20-sesongen!

For ca. én måned siden, presenterte Nike oss for den nye hjemmedrakten til Inter. Nå er tiden kommet for å introdusere klubbens nye bortedrakt, som er fylt med historie bak de unike fargene.

Den flotte turkise fargen er inspirert av fargene på statuen av Kong Victor Emmanuel II. Den grønnaktige fargen er også en hyllest til Curva Nord - tribunen med de grønne setene, hvor de mest entusiastiske Inter-supporterne holder til på Guiseppe Meazza-stadion. For å holde drakten så kongelig som mulig, har Nike lagt til gullfargede detaljer på drakten, som bl.a. inkluderer en gullfarget stripe i nakken, i halsen og på ermene. Den har også en svart/gull logo. Og som om dette ikke var nok, er det en ekstra detalj i nakken i form av et gyldent kors. Et symbol på byen Milano og med navnet 'Internazionale' skrevet i midten med datoen for grunnleggelsen av klubben.

Fortsetter under.

Den nye bortedrakten kommer med hvite shorts og hvite og turkise strømper. For første gang siden 2012, kommer ikke bortsettet i de klassiske hvite fargene. Vi kan ikke vente med å se det nye draktsettet på Nainggolan, Skriniar, Perisic og resten av laget i neste Serie A-sesong!

Du trenger ikke å vente til neste sesong med å skaffe deg drakten. Bestill den hos Unisport fra og med i morgen!


Finn den nye Inter-bortedrakten her!