Ny Manchester United Tredjedrakt | De røde djevlene i et svart design

16.08.2019

Skrevet av Lydia Nguyen

Manchester United og adidas har nå lansert den nye tredjedrakten for 2019/20-sesongen! Drakten gjenspeiler klubben med dens levende, men subtile design. Enkel, men med mye sjel - alt i alt, en utrolig kul drakt!

De røde djevlene har allerede fått sin nye hjemme- og bortedrakt denne sommeren. Hjemmedrakten hyller klubbens historie og Champions League-suksessen i 1999, mens bortedrakten er en hyllest til byen Manchester og den flotte mosaikken man ser i byen.

Nå er tiden kommet for å presentere den nye tredjedrakten! Denne hyller klubbens FA Cup-historie. Hvordan dette vises på drakten, kan du finne ut nedenfor!

For 110 år siden, vant Manchester United FA Cup-finalen mot Bristol City med 1-0. Kampen ble spilt i London, og det var mer enn 70.000 som hadde møtt opp på stadion. Laget spilte den gangen i en drakt som senere skulle vise seg å bli historisk. Drakten hadde en rød Lancashire-rose, som nå også er å se på den nye tredjedrakten!

Den nye drakten har en svart hovedfarge og en rød adidaslogo og Manchester United-logo. De tradisjonelle stripene kommer i en grå farge, for å holde designet så simpelt som mulig. Ser du nærmere på drakten, får du derimot øye på en rekke flotte detaljer.

Akkurat som drakten fra 1909, kommer den nye drakten som nevnt med Lancashire-roser. Rosene kan ses i mønsteret på fremsiden og baksiden av drakten. Det som er så kult med dette mønsteret, er at alle rosene er unike! En enkel og flott måte å hylle fortiden og historien til klubben på. Det hele startet i Newton Heath i Manchester, og klubben har nå blitt en av de største og mektigste klubbene i verden.

Rosetemaet ses ikke bare på den nye tredjedrakten til klubben. Før drakten ble lansert, lanserte adidas også noen Manchester United Ultra Boost sneakers, som kommer i et svart design med en rød rose.

Vi gleder oss til å se Pogba, Rashford og resten av laget representere de røde djevlene på bortebane i denne unike drakten!

Støtt klubben og skaff deg din egen tredjedrakt her!