FC Barcelonas Hjemmedrakt 2021/22 | Fett design for Blaugrana

21.06.2021

Skrevet av André

FC Barcelona står overfor et nytt kapittel i klubbens historie. Et kapittel som begynner med å lansere en ny hjemmedrakt for 2021/22-sesongen. Og det er en ganske dristig hjemmedrakt, som antyder en spennende fremtid for den katalanske klubben.

FC Barcelona hadde en middelmådig sesong i fjor. De vant Copa Del Rey, endte på tredjeplass i La Liga og ble slått ut av PSG i Champions League. Så de vant en pokal, men underpresterte også i andre turneringer. Du kan si at Barca er i en slags overgang mellom to epoker. De fikk et lag med noen gamle fotballstjerner, som Sergio Busquets, Gerard Pique og selvfølgelig GOAT, Lionel Messi . Men de fikk også noen unge kommende stjerner, som Frankie De Jong, Ansu Fati og Riqui Puig. Men nå er det på tide for dem med et nytt kapittel som starter med en helt fantastisk ny drakt.

FC Barcelonas hjemmedrakt 21/22

Den nye FC Barcelona-hjemmedrakten for 2021/22-sesongen signaliserer at en ny tid kommer. Den er laget for klubbens fans og inspirert av byens historie – med klubblogoen i fokus. Nike har hentet inspirasjon fra tidligere drakter og gitt den et moderne preg for en frisk pust 'Blaugrana' .

Drakten er blå og rød med striper - som alltid. Men selv om det høres ut som en klassisk Barcelona-drakt, er det faktisk ikke det. Fargene er litt lysere enn vanlig, og stripene er ikke i nærheten av det vi er vant til. Draktens design og striper henter inspirasjon fra klubbens logo. “Hvordan?”, Tenker du kanskje. Fortsett å lese!

Motivet fra det røde og hvite korset øverst til venstre på logoen finner du øverst til høyre på skjorten - i rødt og blått i stedet for rødt og hvitt. Det samme gjelder de tynne røde og gule stripene i logoen øverst til høyre. De er også å finne i det øvre venstre hjørnet av skjorten i rødt og blått. Og de tykke stripene i bunnen av logoen finner du på resten av skjorten. Høres kanskje rart ut i begynnelsen - men ta en titt på bunnen, og det vil gi mening med en gang. Vi synes det er et kult, men også veldig dristig design!

Og vi er ikke ferdige! Skjortens ermer er ensfargede - ikke noen striper eller noe annet. Høyre erme er rød og venstre blå. Også over på shortsen, da de også er ganske dristige! De er også tofargede. Denne gangen er høyre ben blått og venstre ben rødt - akkurat motsatt av ermene. For å fullføre settet er sokkenes striper vannrette.

Denne skjorten, eller faktisk hele drakten, vil åpenbart få mye oppmerksomhet i den kommende sesongen. Men vi er allerede store fan av den!

Hvis du også er en stor fan av den nye FC Barcelona-drakten, så klikk her og kjøp drakten med en gang!