PUMA tredjedrakter 2021/22 | Spesielle design til de største PUMA klubbene i Europa

19.08.2021

Skrevet av Jannicke

PUMA er klare med det som må være de villeste tredjedraktene i Europa denne sesongen. Og PUMA de lanserer ikke bare én drakt - neeei, de avslører en rekke drakter på en gang. Så vi har en masse å snakke om - Let's go!

PUMAs tredjedrakter for 2021/22-sesongen tar et nytt og friskt kikk på branding og logo plassering. PUMA er, i følge dem selv, i gang med å gjenoppfinne hvordan en fotballdrakt kan bli designet. Design tilnærmingen er inspirert av merket's DNA og ønske om å drive sport fremover.

Så hvorfor er disse nye draktene så spesielle? Vell, PUMA tilbyr et nytt drakt design som plasserer klubbens navn midt på brystet - uten noen klubblogo i fokus. I tillegg er hver drakt produsert med en prosess som drastisk reduserer hvor mye vann og farge som blir brukt under fargeprosessen. Sist men ikke minst - de skal kun bli brukt under europeiske turneringer. Veldig spesielle drakter altså!

Vell, vi har mange drakter å gjennomgå. La oss starte med  'I Rossoneri'.

AC Milan tredjedrakt 2021/22

AC Milans tredjedrakt er selvfølgelig svart og rød - akkurat som hjemmedrakten. Men, som nevnt over, de nye PUMA tredjedraktene er designet med klubbens navn over brystet og erstatter klubbens logo. Derfor vil du se "AC MILAN" i store bokstaver over brystet. I tillegg kan du se den berømte PUMA katten. Hvis du ser nøye nok, kan du faktisk se at PUMA har inkorporert klubbens logo i en svak grå på fronten og på ermene. Du finner også klubbens logo i nakken.

Kjøp AC Milan’s tredjedrakt

Olympique Marseille tredjedrakt 2021/22

Vi går videre til PUMAs største klubb i Frankrike: Olympique Marseille. Les Phocéens får også en flott tredjedrakt til den nye sesongen. Den kommer med en nydelig blå farge base, og vil ha bokstavene "Marseille" på fronten med rette linjer over og under bokstavene. Akkurat som AC Milan drakten. Bokstavene er hvite og stripene er i lysblå - samme som PUMA logoen.

Kjøp Olympique Marseille’s tredjedrakt

p>

Borussia Mönchengladbach tredjedrakt 2021/22

Vi går videre til en tradisjonell tysk klubb - selveste Borussia Mönchengladbach. Eller kort sagt: Gladbach eller Borussia. Det siste er hva PUMA har valgt til bokstavene på fronten. Bokstavene er farget grønn, mens stripene er hvite. Basen er naturligvis svart. Dette gjør at klubbens navn skiller seg ut - og vi syns det ser lekkert ut! Igjen - hvis du ser nøye, kan du finne klubbens logo i en svak grå som skaper et mønster på drakten. Utover PUMA logoen på brystet, finner du hvite PUMA logoer på ermene.

Kjøp Borussia Mönchengladbach’s tredjedrakt

Valencia tredjedrakt 2021/22

PUMA er selvfølgelig også sponsor av et spansk lag - og det er Los murciélagos (på norsk: Flaggermusene). Valencia får en vill drakt, hvor basen er blå med detaljer i oransj og hvitt. Denne tredjedrakten ligner ikke på hjemmedraktens farger, hvilket har vært tilfelle for de andre tredjedraktene. Bortsett fra det er den lik de andre tredjedraktene, med at drakten har klubbens navn på fronten og klubbens logo som et subtilt mønster. Og denne gangen finner du oransje detaljer ved kragebeinet og ermene.

Kjøp Valencia’s tredjedrakt

PSV Eindhoven tredjedrakt 2021/22

Sist sesongs toer i Nederlanske Eredivisie får også en ny og kul tredjedrakt. Vi snakker selvfølgelig om PSV Eindhoven. Akkurat som Valencias tredjedrakt, matcher ikke PSV's tredjedrakt fargene til hjemmedrakten. I stedet for rød og hvit, lanseres denne tredjedrakten i en mintgrønn. Med mørkeblå detaljer, er denne drakten kanskje vår favoritt av alle disse tredjedraktene, nettopp fordi den er så spesiell. Akkurat som en tredjedrakt er ment å være.

Kjøp PSV Eindhoven’s tredjedrakt

Manchester City tredjedrakt 2021/22

Sist men ikke minst - PUMAs klubb nummer én. Vi snakker selvsagt om vinnerne av Premier League og andreplassen i Champions League; Manchester City. Den blå delen av Manchester får en vakker mørkeblå drakt. Detaljene er enten hvite eller lyseblå, akkurat som hjemmedrakten. På fronten står det "Man City" i lyseblå, med linjer over og under i samme farge. PUMA logoen er hvit. Og selvfølgelig, den relativt nye Manchester City logoen er plassert i nakken og som et subtilt mønster på foran.

Kjøp Manchester City’s tredjedrakt