Stabæk Fotball x Unisport | Ny hjemmedrakt fra Nike

19.03.2022

Skrevet av Ole-Kristian

Snøen har smeltet, vinterjakken skal pakkes ned og gresset blir grønnere på Nadderud. Stabæk har sammen med oss i Unisport, og Nike, laget hjemmedrakten for sesongen 2022.

Stabæks nye hjemmedrakt kommer i klubbens tradisjonelle farger - med to nyanser av blå i vertikale striper som tones ut mot toppen av drakten i stilig design. Den ikoniske Nike swooshen er i gull med en blå kantlinje og matcher klubbens emblem. Ermene er på trøyen er designet i et stilig mønster som bryter med resten av drakten og gir sådan drakten et utrykk som er både moderne og tradisjonelt.

I nakken på den nye drakten finner du klubbens motto "ALLTID. UANSETT"

Drakten er laget med Nikes Dri-FIT teknologi, i et pustende, hurtigtørkende lettvektsmateriale som leder svette og fukt borte fra kroppen, slik at du alltid etterlates tørr og komfortabel.

Etter å ha inngått en avtale i oktober, tok Unisport over som Stabæks utstyrsleverandør fra starten av 2022, og dette er den første drakten vi og Nike har vært med på å lage for De Blaa.

– Vi har gledet oss stort å vise frem den nye drakten til Stabæk. Vi har vært gjennom en design prosess med klubben og Nike hvor vi det har vært viktig å ta vare på tradisjonene i klubben og naturligvis kanskje det viktigste av alt, stripene.

Det forteller Henrik Brosø, som er Teamsport Sales Manager for Unisport i Norge.

– Vi gleder oss til å ta imot Stabæk fansen hos Unisport, og ikke minst til å følge den viktige sesongen som er rett rundt hjørnet, avslutter han.

Bestill årets Stabæk hjemmedrakt hos Unisport her!

La oss se nærmere på den nye hjemmedrakten under:

Helt ny Stabæk Fanshop hos Unisport

I tillegg til den splitter nye hjemmedrakten, lanseres det samtidig både en trening- og en everyday-kolleksjon for Stabæk. Her kan du finne alt du trenger for å representere De Blaa både på og utenfor banen. Både drakt, treningstøy og hverdagstøy finner du på vår splitter nye ’Stabæk Fotball Fanshop’

Utforsk og bestill de nye Stabæk-kolleksjonene fra Nike her!

Sveip deg gjennom bildegalleriet under og bli kjent med den helt nye trening- og everyday-kolleksjonen fra Nike