Ny Liverpool Hjemmedrakt 22/23 | “YNWA” på ermet

19.05.2022

Skrevet av Ole-Kristian

Etter en vellykket 21/22-sesong er Liverpool nå klare for 22/23-sesongen med en ny hjemmedrakt som feirer klubbens og byens solidaritet. Med ikoniske "YNWA" på ermet vil denne drakten garantert skille seg ut fra mengden.

Liverpool Hjemmedrakt 22/23

Liverpool er synonymt med ordene "You’ll Never Walk Alone". Sangen har blitt en del av klubbens DNA - scousersolidariteten. Med den nye hjemmesdrakten for 22/23-sesongen har Nike bestemt seg for å bære klubbens hjerte på ermet. Bak i nakken på trøyen er 97-logoen - til minne om de 97 som mistet livet på Hillsborough.

Liverpool-drakten for den kommende sesongen kommer i en mørkere rødfarge. Det skreddersydde designet gir estetikken et rent og kult utseende. Dette gjør at ‘Standard Chartered’-logoen på forsiden skiller seg ut – og dette er faktisk det siste året med selskapet som sponsor. Det samme gjelder for "Expedia"-logoen på ermet.

Den nye trøyen med ‘YNWA’ på ermet skal brukes av Mo Salah, Sadio Mane og Virgil van Dijk, når de går inn i 2022/23-sesongen som regjerende FA Cup-mestere.

Kjøp den nye Liverpool-hjemmedrakten for 22/23-sesongen før alle andre - trykk her!

Om du befinner deg i Oslo i løpet av de neste tre ukene, kan du kjøpe den nye Liverpool-hjemmedrakten i vår LFC Pop-Up butikk ved Ullevaal Stadion. Les mer her.