GIGANTISK SALG - Spar opptil 50% Kjøp nå

Liverpool hjemmedrakt 2017 | Feirer klubbens 125-års jubileum.

27.04.2017

Skrevet av Ingeborg Opland

New Balance går old school og introduserer en sensasjonell retro Liverpool hjemmedrakt for å feire klubbens 125-års jubileum. Våre fotografer viser deg det nye settet fra alle vinkler her.

Den nye Liverpool hjemmedrakten for 2017 er av den tradisjonelle typen, og er inspirert av noen av de klassiske draktene The Reds spilte med på 70-tallet, noe man definitivt kan se på håndleddene, kragen og generelt på enkeltheten i drakten. Den gangen ble draktene laget i en mørkere rød nyanse, som New Balance også har implementert i 2017/18-modellen.

Fortsetter nedenfor.

Drakten er laget til neste sesong, men vi får faktisk allerede gleden av å se den i aksjon denne sesongen når Liverpool starter feiringen av sitt 125-års jubileum. Liverpool FC ble grunnlagt i 1892, og for å hylle denne historiske milepælen har New Balance laget et spesielt våpenskjold som komplimenterer den ikoniske Liverbird logoen. Nå kan Livepool-fansene bare håpe at det klassiske 2017/18-settet vil inspirere Firmino, Coutinho (forhåpentligvis) og Mané til å gjenskape klubbens suksess fra 70-tallet, etter enda en sesong med "nesten fantastisk".

Liverpool hjemmedrakt for 2017/18 er tilgjengelig som forhåndsbestilling på unisportstore.no i dag. Finn den her.