GIGANTISK SALG - Spar opptil 50% Kjøp nå

Ny Manchester United bortedrakt til 2017/18-sesongen

10.05.2017

Skrevet av Ingeborg Opland

Manchester United og adidas har nettopp løftet sløret for neste sesongs bortedrakt til De Røde Djevlene. Umiddelbart ser den minimalistisk og stilig ut i sort med hvite detaljer, men den har også hentet inspirasjon fra fortiden.

Skru tiden tilbake til starten av 90-tallet og se på historien til Manchester United; Sir Alex Ferguson har nettopp startet sin regjeringstid i klubben og mangler å oppnå den kontinuerlige suksessen. I 89/90-sesongen vant de FA Cupen og han kunne sitte trygt på plassen sin. For å feire hans første trofé som trener for United, lanserte adidas et bortedraktsett som skulle vise seg å bli en av de mest ikoniske draktsettene i klubbens historie. Husker du hvordan det så ut? Google Manchester United away kit 1990-1992 for å se det.

Når vi nå har slått fast det historiske aspektet, så kan vi konsentrere oss om den nylig lanserte Manchester United bortedrakten til 2017/18-sesongen. Drakten er hovedsakelig sort med hvite detaljer, men har også samme mønster som på den tidligere nevnte drakten fra 90/92-sesongen. Grunnen til dette er offisielt for å hedre den rike historien til klubben, men uoffisielt tror jeg også det skyldes de paralleller adidas ser mellom lagets nåværende og daværende situasjon.

Fortsetter nedenfor.

José Mourinho mangler fortsatt å lede De Røde Djevlene tilbake til toppen av tabellen, men i den nåværende sesongen sikret de Liga-cupen, og med et godt resultat i kveldens kamp mot Celta Vigo er laget også videre til finalen i Europa League. En seier i den eventuelle finalen ville ikke kun sikre laget en ettertraktet plass i Champions League neste år, men også bli den første Europa League-seieren i klubbens historie. Kan United kjempe seg tilbake til toppen av europeisk fotball, og er dette begynnelsen på enda en suksessfull era under ledelse av José Mourinho?

Om historien gjentar seg gjenstår å se, men det som er helt sikkert er at den nye bortedrakten til Manchester United er så stilig som en fotballdrakt kan bli. Sesongen nærmer seg slutten og United forbereder seg allerede på neste sesong hvor forventningene vil være høyere enn noensinne. adidas har sørget for utstyret, men er Pogba, Rashford og resten av Mourinhos disipler klare til å ta klubben til et nytt nivå?

Du kan forhåndsbestille Manchester United bortedrakt 2017/18 fra adidas på unisportstore.no nå.