GIGANTISK SALG - Spar opptil 50% Kjøp nå

Inspirert av himmelen og den dominerende fortiden | adidas presenterer Real Madrid drakter til 17/18

14.06.2017

Skrevet av Ingeborg Opland

Real Madrid og adidas har avslørt klubbens nye sett for 2017/18-sesongen som er inspirert av klubbens fans - the Madridistas - og for å feire det sterke båndet mellom klubben og byen Madrid. Kampen om nye trofeer er i gang.

Med det tredje UEFA Champions League-trofeet på fire år, samt endelig å ha sikret seg La Liga-tittelen foran sine rivaler i FC Barcelona, så ser ting lovende ut for Real Madrid. Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos og resten av laget går inn i 2017/18-sesongen med stor selvtillit og adidas presenterer nå Los Blancos' nye hjemme- og bortedrakt for den kommende sesongen.

Begge trøyene har et moderne touch og er laget med adidas' nyeste teknologier. Climacool-teknologien sikrer at spillerne holder seg avkjølte og kan prestere sitt beste under selv de tøffeste forhold. Settet er laget av et nytt materiale som er mykere og mer komfortabelt for spillerne og fansen.

Fortsetter nedenfor.

Real Madrids hjemmedrakt er designet for å bringe spillerne og Real Madrid sine fans tettere sammen med en drakt som er like godt egnet fro gatene i Madrid som på Santiago Bernabeu. Introduksjonen av de himmelblå stripene er inspirert av Madrids himmel og representerer forbindelsen mellom klubben og byen, og som samtidig gir et fantastisk design.

Real Madrids klassiske hvite farge er mer fremtredende enn noen gang før, takket være en tykk, diagonal stripe som kuttes av ved skuldrene. Et minnesmerke nederst på drakten markerer klubbens 115 års-jubileeum.

Ren er nøkkelordet når det kommer til den nye bortedrakten til Real Madrid, som har turkis grønne striper. Real Madrid logoen er også re-designet i turkis med neon-effekt for å skille seg ut mot den sorte drakten.

Bortedraktsettet er inspirert av tidligere Madrid-drakter fra klubbens mest suksessfulle øyeblikk, hvor det seneste er klubbens 2016/17-drakt som ble brukt i 2-0 seieren over Malaga som sikret dem La Liga-tittelen.

Her på hovedkontoret til Unisport er vi splittet i valget mellom de to draktene. Vi elsker de himmelblå detaljene på hjemmedrakten, men også hvor ren og enkel bortedrakten er. Vi kan ikke bestemme oss.

Hvis du har bestemt deg, eller rett og slett vil ha begge, så kan du forhåndbestille Real Madrid hjemme- og bortedrakt for 2017/18-sesongen her.