GIGANTISK SALG - Spar opptil 50% Kjøp nå

Barca og PSG er klare til sesongens bortekamper med en fargerik lansering fra Nike

29.06.2017

Skrevet av Jørgen Nordby

I dag har Nike presentert to nye, fargerike bortedrakter til FC Barcelona og Paris Saint-Germain som man definitivt legger merke til. De to storlagene er klare for å gjenvinne tronen som de beste fotballagene i Spania og Frankrike, i 2017/18-sesongen.

FC Barcelona og Paris Saint-Germain møtte hverandre i et av de mest legendariske oppgjørene i Champions Leagues historie. Katalanerne vant etter tidenes comeback, som vi sent vil glemme. Likevel ble det en 2016/17-sesong som ingen av lagene kan være spesielt fornøyde med. Barcelona måtte se Real Madrid vinne både La Liga og Champions League, mens Monaco brøt dominansen til PSG i Frankrike med å vinne årets Ligue 1. Nå er begge lagene klare til å legge fjorårets sesong bak seg og med disse nye bortedraktene fra Nike skal de prøve å slå kraftig tilbake i 2017/18-sesongen.

Fortsetter nedenfor.

’The Shirt Never Sleeps’

For kampen som aldri slutter.

Barcelona sin 2017/18 bortedrakt introduserer en ny himmelblå farge. Fargen på den nye bortedrakten er ganske lik forrige sesongs tredjedrakt som var i en lysegrønn og sort fargekombinasjon. Den himmelblå fargen på den nye bortedrakten kombineres med klubbens tradisjonelle blå og røde farger. De blå og røde fargene er brukt både på stripene i nakken og på Nike-logoen som sitter på venstre side av brystet.

Himmelblått og turkisgrønt har vist seg å være populære farger til Barcelonas borte- og tredjedrakter. Det er ikke bare fjorårets tredjedrakt, men også 2010/11 bortedrakten og flere av draktene fra 1990-tallet som har hatt denne fargekombinasjonen. Det er ingen tvil om at denne drakten også vil bli populær blant FC Barcelonas fans, da den er både frisk og iøynefallende.

Hvis du vil ha den nye bortedrakten til Barcelona før kommende sesong, så kan du skaffe deg den her fra 1. juli.

’Play Paris’

Fra bane til bane - sjelen til Brasil lever i drakten.

Rai, Ronaldinho, David Luiz, Thiago Silva, Maxwell, Marquinhos og Lucas Moura er noen av de beste brasilianske spillerne som har representert PSG. Dette er en ganske imponerende liste med spillere. Det er liten tvil om at den nye bortedrakten til Paris Saint-Germain for 2017/18-sesongen har fått sin inspirasjon fra klubbens sterke bånd til Brasil. Med den gule fargen har bortedrakten fått et nytt og levende utseende.

Den nye bortedrakten til PSG er basert på Nikes Vapor-drakter med Aeroswift-teknologi, som er de samme som den nye bortedrakten til Barcelona. Drakten har v-hals og en tynn blå stripe som går nedover hver side av drakten, mens en nydelig navy, hvit og rød detalj legger seg rundt nakken.

Vil du støtte PSG og deres brasilianske spillere i 2017/18-sesongen? Da kan du skaffe deg drakten her fra 1. juli.