GIGANTISK SALG - Spar opptil 50% Kjøp nå

Begynnelsen på en ny æra | Ny bortedrakt til AC Milan

29.06.2017

Skrevet av Ingeborg Opland

adidas og AC Milan viser nå frem det nye designet til klubbens bortedrakt for 2017/18-sesongen. Bortedraktsettet hyller fortidens og nåtidens fotballikoner, med et nytt grafisk design som skal matche spillets moderne utvikling.

Storthetsperiodene på tidlig 90-tall og i starten av årtusenskiftet har vi ikke sett mye til de siste årene. AV Milan har ikke deltatt i noen europeiske turneringer siden 2013/14-sesongen. Det er en uvanlig situasjon for de italienske giganter som har vunnet Europas største turnering hele syv ganger. I 2017/18-sesongen skal AC Milan igjen spille under fremmed himmel. For første gang i siden UEFA-cupen i 2008/09, skal Rossoneri ta del i UEFAs nest fineste selskap; UEFA Europa League.

Det er slutten på Berlusconi-æraen og begynnelsen på et nytt prosjekt for AC Milan, som allerede har skaffet seg noen nye ansikter før overgangsvinduet i det hele tatt har åpnet. Nå har adidas også gitt dem den nye bortedrakten for 2017/18-sesongen, så de kan bli helt klare.

Fortsetter nedenfor.

Den nye bortedrakten til AC Milan bevarer klubbens DNA, men har også noen nye og moderne detaljer i designet. adidas har designet et grafisk mønster som skal symbolisere at de lukker gapet mellom fortiden og nåtiden. Sikk-sakk-mønsteret er bygget rundt en "M"-logo. Denne logoen er inspirert av en rød og sort "M" som er hentet fra et dokument hvor AC Milan godkjente logoen til draktene i 1982/83- og 1983/84-sesongene. Denne logoen er en gjenskapelse av dette.

Selv om den har innovative elementer, så er den nye bortedrakten til AC Milan også en hyllest til klubbens dominante historie. Den hvite drakten kommer med røde og sorte striper, som vi også så på draktene de vant UEFA Champions League med i 2002/03 og 2006/07. Kragens design er en hyllest til drakten fra 1966/67.

Hvis du vil vise din støtte til det nye AC Milan i kommende sesong, så kan du skaffe deg både hjemme- og bortedrakten her.