Enda et nytt og flott draktsett til FC Bayern München

21.07.2017

Skrevet av Ingeborg Opland

Hvor skal vi starte? FC Bayern München og adidas har allerede gitt oss to fantastiske draktsett til kommende sesong, og nå skjemmer de oss bort igjen. Bayerns nye tredjedraktsett er så rent, og er til og med basert på design som er sendt inn av klubbens fans. Vi føler oss heldige!

De siste årene har Bayern München vært mektig kraft på både den tyske og den europeiske fotball-scenen. Med ankomsten av den colombianske stjernen James Rodriguez, så er de tyske giganter ivrige etter å vinne Bundesliga igjen, samt å gå etter Champions League-trofeet. Til kommende sesong har adidas gitt Bayern noen fantastisk flotte trøyer, og det nye tredjedraktsettet er ikke noe unntak.

Fortsetter nedenfor.

Bayern Münchens tredjedraktsett for 2017/18 er off-white, med falmende, røde striper på fronten. Den har røde adidas' striper og ermekanter, samt mørkegrå logoer på forsiden for å fullføre designet. En av de beste detaljene på den nye drakten er de falmende stripene på fronten, som består av små sikk-sakk punkter, i samme stil som klubbens logo. Settet er et mesterverk og det er en underdrivelse at Bayerns fans kan si seg fornøyde med denne sesongens tredjedrakt!

Digger du også designet på den nye tredjedrakten til Bayern München? Vil du vise din støtte til klubben? Skaff deg din nye Bayern-drakt her.