GIGANTISK SALG - Spar opptil 50% Kjøp nå

De 10 beste fotballdraktene for 2017/18

23.08.2017

Skrevet av Ingeborg Opland

JayMike har allerede gjort det, men nå er det vår tur til å vise deg de 10 beste fotballdraktene for 2017/18-sesongen. Hvilke drakter kommer med på listen? Les med videre og finn det ut her.

Fotballdrakter har alltid vært Unisports DNA. Det var med dem vi startet butikken vår og kjærligheten har ikke bleknet siden. 2017/18-sesongen har gitt oss mange imponerende draktsett som vi gleder oss til å se i aksjon. På vår Topp 10-liste har vi gjort det umulige mulig og rangert de flotteste draktene til den nye sesongen. Sjekk den ut og fortell oss om du er enig.

Før vi går gjennom listen over de 10 beste fotballdraktene for 2017/18, så la oss starte med noen som ikke kom med på listen, men som fortjener å bli nevnt. Etter flere sesonger med mindre imponerende draktsett har Liverpools hjemmedrakt endelig fått den behandlingen den fortjener. All ære til New Balance som har laget en old school drakt denne gangen. adidas har også hentet inspirasjon fra fortiden når de laget den nye hjemmedrakten til AC Milan. Drakten kommer i de tradisjonelle sorte og røde farger, mens bredden på stripene er inspirert av draktene klubben spilte med fra 1987/88 til 1997/98, den gangen klubben hadde en stor maktposisjon i Europa.

Vi vil også sette fokus på Under Armours moderne bortedrakt til Aston Villa, og sist, men ikke minst, den danske klubb Lyngby BK's tredjedrakt, da de er den eneste klubben i verden med en sponsorlogo som komplimenterer drakten.. Nå, la oss starte på listen vår.

Fortsetter nedenfor.

10. West Ham United hjemmedrakt 2017/18

Vi starter med West Ham Uniteds hjemmedrakt for 2017/18-sesongen, der Umbro har hentet inspirasjon fra de berømte Hammers-draktene fra European Cup Winners' Cup-finalen i 1976. Vi er fan av de himmelblå ermene med falmende Umbro-logo og den vinrøde fargen på drakten. Drakten kommer med West Hams nye logo, samt blå sømmer rundt klubblogoen og i nakken. Den røde og blå armé må si seg fornøyd med denne, og håpe på at det vil hjelpe klubben til å skrive historie på London Stadium.

9. Inter Milan bortedrakt 2017/18

Når man ser på Nikes nye bortedrakt til Inter kan man ikke unngå å tenke på den franske bortedrakten fra europamesterskapet i 2016. I likhet med flere andre av Nikes bortedrakter til den kommende sesongen, så er denne også laget med Nikes Vapor-mal, men den er likevel unik. Den hvite bortedrakten til Inter er ren og elegant med ett blått erme og ett sort/grått erme. Min eneste bekymring er om vi faktisk får se Icardi og co. spille i draktene, da Frankrike ble tvunget til å endre sine drakter med to forskjellige farger på ermene.

8. Manchester United bortedrakt 2017/18

Vi tar nå en tur tilbake til fortiden med adidas og Manchester Uniteds bortedrakt. Designet er inspirert av mønsteret på klubbens bortedrakter fra 1990/92, og er i hovedsak sort og grått med hvite detaljer. Akkurat som på starten av 90-tallet med Sir Alex Ferguson, står Manchester United nå foran en ny æra med Jose Mourinho i det varme setet, og vi er sikker på at adidas har trukket noen paralleller mellom fortiden og nåtiden. Draktsettet er fantastisk kult, og er like passende til hverdagen som på stadion. Når man rangerer drakter, så må man også ta sponsorlogoen med i betraktningen, og selv om Chevrolet-logoen kanskje har betalt for Pogba, så må den gå. Ingen spiller er verdt dette.

7. Pumas UNAM bortedrakt 2017/18

Pumas UNAM har hatt flere geniale draktsett opp igjennom årene, og denne sesongens drakt er ikke noe unntak. Den kommer som alltid i en hvit, sort og gullfarget kombinasjon, og Pumas ikoniske logo på forsiden gir drakten det lille ekstra. Drakten er inspirert av Pumas CU amerikanske fotballag som representerer UNAM (National Autonomous University of Mexico) og feirer 90 års-jubileum i år. Man MÅ bare ha dette draktsettet, uansett om man er fan av mexikansk fotball eller ikke!

6. Hamburger SV bortedrakt 2017/18

For nummer 6 på listen reiser vi tilbake til Europa, nærmere bestemt Tyskland og det eneste laget som aldri har rykket ned fra Bundesligaen. I likhet med mange av adidas' seneste draktsett, er inspirasjonen til Hamburg sin nye bortedrakt laget med et retro design og grafiske detaljer på forsiden. Drakten er hovedsaklig blå, med en rekke diamanter (hentet fra HSVs klubblogo) langs fronten. En must-have for alle som heier på HSV.

5. Benfica bortedrakt 2017/18

Benficas flyvende maskot løfter alltid fansen opp på Estádio da Luz, og nå kan seier-ørnens innflytelse også merkes på bortekampene. Benficas nye bortedrakt i lys- og mørkegrå er en hyllest til klubbens ikoniske maskot. Et mesterverk fra adidas - de trenger ikke alltid å bruke masse farger og mønster for at det skal se bra ut. Benfica og adidas holder tingene enkle denne gangen, og vi elsker det.

4. Arsenal tredjedrakt 2017/18

Rett og slett vakker. Du kan ikke benekte det, uansett om du er Spurs- eller Chelsea-supporter. Alle de nye tredjedrakter fra PUMA har sort som hovedfarge, og Arsenals tredjedrakt er ikke noe unntak. For å vise klubbens stolthet, men fortsatt holde seg til det sorte temaet, komplimenteres designet med en rød/rosa detaljefarge på klubblogoen og rundt knappene på kragen. Et moderne og friskt design til alle Gooners der ute og en 4. plass på vår liste - en helt tilfeldig plassering.

3. Tottenham bortedrakt 2017/18

På 3. plass finner vi den første Tottenham-drakten noensinne som er laget av Nike. Vi har allerede sett den i aksjon i Premier League, og den er helt nydelig. Den er nesten helt marineblå, men har også detaljer i hvitt, og Spurs' hane i logoen som er inspirert og brukt av laget fra 1961. Draktsettet gjør at du virkelig kan vise din støtte til klubben fra Nord-London og Nike-logoen fullfører det stilige designet. Det vil være en underdrivelse å si at vi gleder oss til å se hva Nike gir Tottenham i fremtiden.

2. Club Brugge bortedrakt 2017/18

Nå til et draktsett som har overrasket mange, et draktsett som ikke har fått den oppmerksomheten det fortjener. Det er en av de flotteste tingene vi har sett så langt i år. Club Brugges bortedrakt er en ekte klassiker. Hovedsakelig hvit, men med et sort-blått bånd rundt logoen, samt matchende ermekanter og kant. Drakten har til og med en klassisk polo-krage og setningen 'One club, one family, one passion' står under kragen. Macron har gjort en fantastisk jobb med draktsettet og enhver fan av Club Brugge må ha en av disse i garderoben sin. Selv jeg ønsker meg denne drakten nå!

1. Bayern München hjemmedrakt 2017/18

Vi har kommet til nummer 1 på listen, og vi må bare være enig med JayMike her. Det er kun 2 hjemmedrakter på listen vår, men Bayern Münchens hjemmedrakt er klart den flotteste drakten i 2017/18-sesongen. Jeg vet ikke hvor jeg skal starte. Den røde fargen til Bayern München og de tynne, hvite stripene, den hvite kragen og de hvite ermekantene gir et fantastisk rent og kult design. Som vi tidligere nevnte er sponsorlogoen også avgjørende når vi skal bedømme draktene, og den hvite T-mobile logoen med sorte linjer rundt er midt i blinken. Drakten er moderne og retro på samme tid. Weltklasse, adidas og Bayern!

Dette er jo kun vår mening, men hva syns du? Fortell oss hvilke drakter du har på din liste.