Warrior presenterer: Liverpool Hjemmedrakt 13/14

Etter fjorårets suksessrike debut på det europeiske fotballmarked følger Warrior Sports opp med ny Liverpool drakt for den kommende sesongen. Budskapet for den nye drakten er "Rise Up and The Ground Will Shake". Tanken bak dette budskapet, samt bilder og video, kan du lese mer om nedenfor.

Forrige sommer annonserte Liverpool sin nye sponsoravtale med amerikanske Warrior Sports og fjorårets drakt ble en hit blant Liverpools supportere. Den nye hjemmedrakten for 13/14 følger opp suksessen og har, på samme måte som fjorårets drakt, hentet inspirasjon fra klubbens historie.

Du kan allerede nå forhåndsbestille din Liverpool Hjemmedrakt 13/14 her med forventet levering i slutten av mai.

Designet er nemlig inspirert av Liverpool drakten som ble benyttet da de vant sitt fjerde Champions League trofe. Ekte fans husker garantert da spillere som Kenny Dalglish, Ian Rush og Graeme Souness gikk seirende ut av Champions League finalen i 1984. Det er flere likehetstrekk mellom disse draktene, og blant annet stripene i kragen og på armene utpeker seg.

Liverpools kaptein Steven Gerrard var tidlig ute med ros til den nye drakten.

"Spillerne og jeg er veldig fornøyde med den nye drakten. Den vil definitivt vekke mange gode minner for supporterne som kan huske klubbens fjerde Champions League tittel. Som med alle Liverpools drakter, vil jeg også bære denne drakten med stolthet og glede, og forhåpentligvis vil den hjelpe oss med å bringe suksess tilbake til klubben."

I likhet med forårets drakt finner vi den ikoniske Liverbird på brystet, hvilket viste seg å falle i smak blant fansen. The Liverbird vokter over byen og oppgaven spillerne, klubben, og fansen bærer, under budskapet: "Rise Up, and The Ground Will Shake". Liverpool er blant de mest vellykkede og tradisjonsrike fotballklubbene i England, og det har de også tenkt seg å være i fremtiden.

I tillegg til designet er det også noen tanker bak draktens kvalitet. Den er produsert i Warriors WarTech materiale, som er et eksepsjonelt godt materiale til å transportere svette og fuktighet vekk fra kroppen. Dette kombinert med et godt snitt gjør at drakten er komfortabel gjennom samtlige 90 minutter.

Du kan allerede nå forhåndsbestille din Liverpool Hjemmedrakt 13/14 her med forventet levering i slutten av mai.

Drakten kan brukes til mer enn bare kamp, da den etter vår mening også går rett inn i hverdags garderoben. Liverpool er definitivt klar for å ta i bruk drakten i den kommende sesongen. Hva synes du om den nye drakten? Del din mening med oss i kommentarfeltet nedenfor.