Bayern München lanserer sin nye hjemmedrakt

De tyske mesterne fra Bayern München har nettopp lansert klubbens nye hjemmedrakt, som skal føre dem til nye triumfer i den kommende sesongen. Den nye drakten er designet i klassiske linjer, men byr likevel på flotte og diskré detaljer. Du kan se flere bilder av drakten nedenfor.

Bayern München er kanskje det mest omtalte laget i europeisk fotball, etter de slo ut FC Barcelona av Champions League med en knusende seier på 7-0 sammenlagt. Med blikket rettet mot tronen, og mot total europeisk dominans, har klubben nå presentert neste sesongs hjemmedrakt. Drakten fastholder et klassisk design med flotte og elegante detaljer. Du kan nå forhåndsbestille drakten her, og den leveres før Champions League finalen.

Den nye drakten er, ikke overraskende, rød, men dersom du ser på bildet over er det andre ting som fanger blikket, nemlig fotballskoene. Adidas blåser ytterligere liv i ryktene om nye sko og fargevarianter, ved å la spillerne posere i hittil ulanserte fotballsko. Det vises fire forskjellige fotballsko på ovenstående bilde, men da Adidas i utgangspunktet kun har tre kolleksjoner/skosiloer, blir det spennende å så hva de har i ermet for fremtiden. Spesielt med en Nitrocharge-sko lurende rundt hjørnet.

Du kan forhåndsbestille din Bayern München drakt 13/14 her, og få den levert innen Champions League-finalen.

Det er dog drakten vi skal se nærmere på, og den er veldig iøynefallende. Bayern München har til nå benyttet samme hjemmedrakt i de to foregående sesongene, men nå er det tid for noe nytt. I tro med tradisjonen er drakten rød, men i motsetning til de siste års drakter, som var dekorert med gull, har de gått tilbake til den stilrene kombinasjonen med hvite detaljer.

Bayern München er den desidert mestvinnende klubben i Tyskland og de nærmer seg nå også tronen i europeisk fotball. Over klubbens velkjente logo fremgår det at klubben har vunnet Bundesligaen mer enn 20 ganger. Logoen dekoreres nemlig med en stjerne for hvert femte mesterskap, og med 23 mesterskap i bagasjen, har klubben gjort seg fortjent til hele 4 stjerner. I nakken står mottoet ”Mia San Mia”, som betyr vi er hvem vi er.

Bayern Münchens ikoniske logo tar utgangspunkt i det bayerske flagget med det hvite og blå mønsteret. Dette er også innarbeidet i selve drakten, da mønsteret elegant toner frem i en litt mørkere rød farge. Dette gir den ellers tradisjonelle drakten en ny dimensjon og et friskt pust.

Som de fleste andre lagene i tyske Bundesligaen, står klubbens navn skrevet øverst på ryggen, der vi vanligvis ser spillerens navn. Navnet finner vi i stedet under nummeret på Bayern München sine drakter. Et klassisk touch på drakten er klubbens offisielle sponsor, T-Mobile, som siden 2009 har prydet fronten på Bayern München sine drakter.

Den nye hjemmedrakten er designet og utviklet i Adidas sitt banebrytende ClimaCool materiale, som er eksepsjonelt god til å transportere vekk svette fra kroppen. Materialet er også utrolig lett og det gjør drakten utrolig komfortabel. Du kan selv motta drakten før Champions League finalen den 25. Mai hvis du forhåndsbestiller drakten her.

Du kan nå forhåndsbestille din Bayern München hjemmedrakt 13/14 her og få den levert innen Champions League finalen.

Bayern München har allerede vunnet Bundesligaen og de har også sikret seg en plass i finalen til både den tyske pokalfinale og Champions League. Det er store forventninger til lagets neste sesong og disse forventningene skal klubben innfri i sin nye hjemmedrakt. Hva syntes du om drakten? Del din meningen med oss i boksen nedenfor.