AC Milan avslører sin nye 3. drakt i gull og sort

I det siste har lanseringer av nye drakter florert, og den italienske storklubben AC Milan ønsker ikke å være dårligere. I den anledning offentliggjør de nå klubbens 3. drakt, og den kommer garantert til å skape diskusjon. Drakten er nemlig designet i gull.

Når det gjelder design og mote er ikke italienerne redde for å tre frem i søkelyset, og det er ikke til å komme utenom at tredjedraktens design er meget oppsiktsvekkende. Hvis det er en klubb som kan bære den, er det nettopp AC Milan. Med spillere som Mario Balotelli, Stephane El Sharaawy og Robinho i lagoppstillingen, er det nesten fristende å tro at også de har deltatt i design prosessen.

Du kan allerede nå forhåndsbestille din AC Milan 3. Drakt 13/14 her, med forventet levering i starten av juni.

AC Milan sin nye 3. drakt tar utgangspunkt i fjorårets design, hvor det er en del elementer og detaljer som går igjen. Blant annet brystlommen har vi sett på AC Milan sine tidligere modeller. På selve lommen sitter Adidas sin logo, og over lommen har de lagt til det italienske flagget, hvis man skulle være i tvil om klubbens nasjonalitet.

AC Milan har erstattet fjorårets tredjedrakt sin store krage med en klassisk rund hals. Langs kanten på halsen finner vi en rød og sort stripe som matcher med klubbens hjemmedrakt. Kragen har nå blitt designet i et mer elastisk materiale for å optimere komforten, også når det rives og slites i duellene.

I kjent stil er det Adidas som står bak AC Milan sine drakter, og de to gigantene har faktisk samarbeidet helt siden 1998. Samarbeidet har medført noen fantastiske og ikoniske drakter, og vi tør å påstå at heller ikke denne drakten vil bli glemt med det første. Designet er helt unikt og vi kan ikke gjøre annet enn å ønske drakten velkommen.

Drakten er selvfølgelig produsert i Adidas sitt banebrytende ClimaCool materiale, som er utviklet med fokus på å holde kroppen temperert. Det gjør den ved å transportere svette og fuktighet ut i draktens ytterste lag. Dette laget tørker ekstremt fort og bevarer derfor draktens vekt og komfort.

Du kan allerede nå forhåndsbestille din AC Milan 3. Drakt 13/14 her, med forventet levering i starten av juni.

Hvem andre enn AC Milan kan ha en drakt av gull, med brystlommedetaljer fra det italienske flagget? Vi har har i alle fall problemer med å nevne noen, og er veldig spente på å høre hva du syntes om drakten. Er den kul, eller har designerne bak drakten gått over streken? Del din mening med oss i kommentarfeltet nedenfor.