Paris Saint Germain hjemmedrakt 13/14 – ny drakt til mestrene

Nike og Paris Saint German har lansert klubbens nye hjemmedrakt, som de franske mestrene skal bruke i den kommende sesongen. Drakten har fått et nytt og spennende design, og vil bli brukt av blant annet Zlatan og Thiago Silva. Les mer om drakten her.

Paris Saint Germains nye hjemmedrakt har fått en grafisk oppdatering og den vil uten tvil skape delte meninger. Tanken bak det nye designet er å illustrere klubbens ambisjoner, samtidig som man bevarer PSGs historiske verdier.

Den nye hjemmedrakten er i klubbens tradisjonelle farger, men altså med et nytt design. Forsiden av drakten har fått et mere moderne grafisk uttrykk, og dette er en markant endring fra klubbens tidigere tradisjonelle design.

Drakten har et klassisk snitt og kragen er laget i en tradisjonell rund hals. Dette kombinert med de røde båndene på ermene kommer garantert til å kle Zlatan & Co.

Paris Saint Germain har i år vært suverene i den franske ligaen og dette ønsker de å symbolisere med draktens farger. Hver farge representerer samtidig en av klubbens mange verdier.

PSG er en stor klubb, noe som illustreres gjennom den mørkeblå fargen. Klubben er også kjent for sin store lidenskap, og dette symboliseres i den røde fargen. Til slutt ønsker den hvite fargen å symbolisere respekt.

Drakten er laget i Nikes velkjente DriFit materiale, som sørger for å transportere bort svette og fuktighet fra kroppen. DriFit tørker også veldig fort, og kombinasjonen av dette gjør at drakten bevarer sin vekt og at du holder kroppen temperert.

Nike har med tiden blitt veldig miljøbevisste og drakten er derfor laget av resirkulert polyester, som er utvunnet av plastikkflasker. Nike ønsker å påvirke miljøet så lite som mulig og drakten er derfor produsert av ca. 13 plastikkflasker.

Paris Saint Germains nye drakt har allerede skapt begeistring hos oss i Unisport, og PSG spillerne klarte heller ikke vente med å ta den nye hjemmedrakten i bruk. De spilte nemlig nettopp sin siste hjemmekamp i den nye drakten.

Dersom du ønsker å sikre deg PSGs nye hjemmedrakt kan du bestille den fra 1. juni – så følg med.

Vi syntes den nye hjemmedrakten til Paris Saint German er et friskt pust i den ellers så tradisjonelle klubben, men hva tenker du om drakten? Del gjerne din mening med oss i kommentarfeltet nedenfor.