AC Milan offentliggjør elegant og enkel hvit bortedrakt

Den italienske storklubben AC Milan har i samarbeid med Adidas nå lansert den nye bortedrakten til klubben for kommende sesong, og igjen blir det i en kongelig hvit farge, som Milano-klubben skal til pers i. Få en nærmere kikk på den nye drakten her.

adidas, milan, milano, ac milan, fotballdrakt, fotball, italia, unisport, unisportstore

AC Milan er et lag som ikke trenger videre introduksjon. Resultatene til klubben innen moderne europeisk fotball snakker for seg selv, og nå legger den italienske Milano-klubben en ny drakt i samlingen, i jakten på enda mer suksess for den tradisjonsrike og seiersvante klubben.

adidas, milan, milano, ac milan, fotballdrakt, fotball, italia, unisport, unisportstore

Den nye bortedrakten fra Adidas er i en elegant hvit farge, som kommer til å passe godt til de italienske fotballstadioner og på den alle største scenen i Champions League, der AC Milan har kvalifisert seg til enda en gang og vil gjøre alt for å oppnå mer suksess.

Allerede nå kan du forhåndsbestille den nye bortedrakten 13/14 til AC Milan her med en forventet levering i starten av august – priser fra 549,- kr.

adidas, milan, milano, ac milan, fotballdrakt, fotball, italia, unisport, unisportstore

Tidligere i år kunne vi avsløre tredjedrakten til Milan, som hadde en flott gull-farge for å representere de forventningene det alltid vil være til et lag som AC Milan, og det har blitt gjort plass til gullfarger på den nye bortedrakten også. Disse går nedover langs armene i form av de klassiske tre stripene til Adidas – litt mer dempet enn på tredjedrakten.

adidas, milan, milano, ac milan, fotballdrakt, fotball, italia, unisport, unisportstore

Det har blitt gjort plass til klubbens klassiske og ikoniske sorte og røde farger også. Disse går i to tynne streker på hver side av skuldrene og møtes slik at de former en V mellom den klassiske Milan-logoen og Adidas-logoen. På samme måte går det en rød og sort strek fra magen og ned til kanten av drakten som gir den et dynamisk utseende, samtidig med at det hvite bevarer elegansen.

Allerede nå kan du forhåndsbestille den nye bortedrakten 13/14 til AC Milan her med en forventet levering i starten av august – priser fra 549,- kr.

adidas, milan, milano, ac milan, fotballdrakt, fotball, italia, unisport, unisportstore

Milan er uten tvil stolte av sine egne oppnåelser, men de er stolte at å komme fra fotballsko-landet også, og de har derfor gjort plass til det italienske flagget på drakten. Det har fått en diskret plassering i nakken som gir den et elegant utseende selv når de raske Milan-spillerne kun sees bakfra.

adidas, milan, milano, ac milan, fotballdrakt, fotball, italia, unisport, unisportstore

Drakten er naturligvis produsert med det deilige ClimaCool-materialet som er designet med fokus på å holde kroppen i en behagelig temperatur. Dette klarer materialet ved å transporterefuktighet og svette bort fra kroppen og ut til det ytterste laget av drakten som gjør at det tørker raskt.

adidas, milan, milano, ac milan, fotballdrakt, fotball, italia, unisport, unisportstore

Historien til AC Milan er verdt å studere, og denne nye drakten kommer garanter til å pryde klubbens museum – men i første omgang gleder vi oss til å se den i aksjon, når AC Milan skal prøve å overliste ledelsen til Juventus i Serie A.

Allerede nå kan du forhåndsbestille den nye bortedrakten 13/14 til AC Milan her med en forventet levering i starten av august – priser fra 549,- kr.

Det er ikke lenge siden AC Milan kunne avsløre den nye tredjedrakten, og nå kommer den nye bortedrakten i en helt hvit farge. Hva synes du om drakten? Er det en du skal ha til samlingen din? Del gjerne kommentaren din her og på Facebook.