Celtic presenterer ny og moderne gul bortedrakt

I samarbeid med Nike har de skotske mesterne Celtic løftet sløret for den nye bortedrakten. Den er frisk og elegant i gult, slik det har vært tradisjon for i klubbens lange historie.

Det er få klubber som har en like stolt tradisjon som Celtics. Den skotske klubben er en institusjon i britisk fotball, og de har en enorm fanskare som følger dem som om det skulle være en religion. Derfor er det alltid mange spente forventninger når klubben får nye drakter.

Ut i fra første øyekast så skal nok ikke fansen bli skuffet over den nye bortedrakten. Den er elegant og moderne, samtidig som den er klassisk med de gule fargene med syv små grønne striper på tvers over magen.

Skal du iføre deg den nye bortedrakten? Allerede nå kan du forhåndsbestille den her med en forventet levering i starten av august – priser fra 489,- kr.

Den gule fargen er en stolt tradisjon for klubbens bortedrakter siden den første gule drakten ble båret av Celtic-spillerne i 1970-71 sesongen. Siden da har den gule fargen vært å finne på mange av draktene – de seneste fra 2011-2012-sesongen.

Og det kommer tydelig frem på drakten at Celtic er en stolt klubb der alle supportere, spillere og trenere er ett hundre prosent lidenskapelige rundt klubben. Derfor har det blitt gjort plass til et sitat fra klubblegenden Sir Robert Kelly «The Celtic Football Club is much more than a football club. To a lot of people it's a way of life», hvilket betyr at Celtic er mye mer enn en fotballklubb, det er en livsstil, og dette rammer på en fin måte inn den dedikasjonen og lidenskapen som folk har til klubben.

Nike har produsert drakten ved bruk av gjenvunnet polyester som fremstilles av plastflasker. Drakten veier kun 150 gram og har blitt designet med et veldig strømlinet passform som sitter tett på kroppen for å optimere komforten. Dette er et uttrykk for dedikasjonen Nike har til godt håndverk, design og stil, der amerikanerne jobber med å forbedre spillernes yteevne med sentrale teknologier.

Skal du iføre deg den nye bortedrakten? Allerede nå kan du forhåndsbestille den her med en forventet levering i starten av august – priser fra 489,- kr.

Nike og Celtic har løftet sløret for den nye bortedrakten, og med de tradisjonene som klubben har så er det alltid store forventninger til nye Celtic drakter Hva synes du om den nye drakten? Lever den opp til forventningene dine? Vi vil gjerne høre meningen din så leg igjen en kommentar i feltet under eller delta i debatten på Facebook.