Offisielt: Juan Mata er Uniteds nye nummer 8

Ryktene har florert en stund, og i går ble det endelig offisielt: United henter Juan Mata. I går ble spanjolen offisielt presentert, og det ble klart at han kommer til å spille i nummer 8.

nike, manchester, united, manchester united, drakt, fotballdrakt, juan mata, mata, juan, 8, nummer 8, fotball, unisport, unisportstore

Dette er utvilsomt et av vinterens mest bemerkelsesverdige overganger. Juan Mata bytter ut blått med rødt – hovedstaden ut med arbeiderbyen. Kort sagt så er det Chelsea som blir byttet ut med Manchester United. Vi har selvfølgelig vært lynraskt ute med å få laget en Manchester United drakt med Mata og 8-tallet vel plassert i likhet med den han kommer til å bruke.

nike, manchester, united, manchester united, drakt, fotballdrakt, juan mata, mata, juan, 8, nummer 8, fotball, unisport, unisportstore

Det blir spennende å se om Mata er den frelseren som mange i den røde delen av Manchester sukker etter i disse dager. Det kan neppe være tvil om at forventningene til den spanske landslagsspilleren er skyhøye. Men når man tar en kikk på meritt-listen til Juan Mata er man ikke i tvil om at han har det som skal til for å innfri forventningene.

Allerede nå kan du bestille din helt egen MATA-drakt med nummer 8 her – kun 849,- kr.

nike, manchester, united, manchester united, drakt, fotballdrakt, juan mata, mata, juan, 8, nummer 8, fotball, unisport, unisportstore

De forsvarende engelske mesterne har fått en spiller som har vunnet nesten alt som kan vinnes. EM og VM har han vunnet med det spanske landslaget, mens både Champions League og Europa League har kommet i hus sammen med Chelsea. Bare en Premier League tittel mangler for å gjøre listen komplett. Kanskje den kommer sammen med Manchester United?

nike, manchester, united, manchester united, drakt, fotballdrakt, juan mata, mata, juan, 8, nummer 8, fotball, unisport, unisportstore

Økonomiansvarlige hos Manchester United har vært fremme med den store lommeboken for å lokke Mata til det nordvestlige England. I mediene snakkes det om et beløp i 37 millioner GBP (ca 330 millioner Kroner). Det gjør Mata til klubbens dyreste kjøp noensinne.

nike, manchester, united, manchester united, drakt, fotballdrakt, juan mata, mata, juan, 8, nummer 8, fotball, unisport, unisportstore

Hos de engelske mesterne er det en rød drakt Mata kommer til å tre over hodet – i likhet med det han gjør når han spiller for det spanske landslaget. Årets Manchester United drakt har referanser til klubbens historie som en skikkelig arbeiderklubb.

nike, manchester, united, manchester united, drakt, fotballdrakt, juan mata, mata, juan, 8, nummer 8, fotball, unisport, unisportstore

På innersiden av kragen sitter de karakteristiske Gingham-rutene. Mønsteret er et klassisk tekstil-design med røtter tilbake til 1800-tallet da Manchester var en av de ledende byene innenfor tekstilindustri. En elegant og stilig referanse til hjembyen.

nike, manchester, united, manchester united, drakt, fotballdrakt, juan mata, mata, juan, 8, nummer 8, fotball, unisport, unisportstore

Manchester United drakten er selvfølgelig laget i Nikes flotte DriFit materiale som gir maksimal pusteevne og som fører fukt og svette bort fra kroppen, slik at kroppen holder en stabil temperatur og unngår å bli overopphetet, selv når man jobber på som verst for å få til geniale ting som Juan Mata gjør.

nike, manchester, united, manchester united, drakt, fotballdrakt, juan mata, mata, juan, 8, nummer 8, fotball, unisport, unisportstore

I tråd med Nikes miljøbevisste holdning er Englands nye bortedrakt produsert med gjenvunnet polyester, som utvinnes av plastflasker. Drakten veier kun 150 gram og har blitt designet med en meget strømlinjet passform, som sitter nærme kroppen for å optimere komforten. Dette er et uttrykk for Nikes dedikasjon til godt håndtverk, design og stil, som forbedrer spillerens yteevne gjennom sentrale teknologier.

Allerede nå kan du bestille din helt egen MATA-drakt med nummer 8 her – kun 849,- kr.

nike, manchester, united, manchester united, drakt, fotballdrakt, juan mata, mata, juan, 8, nummer 8, fotball, unisport, unisportstore

Så er det klart – Mata blir den nye nummer 8 og det blir spennende å se om han kan slå gjennom i United, og kanskje skape håp hos fansen. Hvordan tror du det vil gå med Mata i United? Blir han en suksess for The Reds? Del meningen din med oss under og delta i diskusjonen på Facebook og Twitter.