FC København og Adidas lanserer løvenes nye 3.drakt

FC København fikk ikke den beste starten på sesongen, men så kom Solbakken til unnsetning og ting begynner endelig å komme på skinner. Og i dag kan klubben i samarbeid med Adidas offentliggjøre den helt nye 3.drakten som de håper kan lede dem til triumf i den danske Superligaen. Vi har tatt en nærmere kikk på drakten her.

Den nye 3.drakten blir presentert i dag, og i samarbeide med Adidas har FC København valgt at fargen skal være den stilige kombinasjonen av oransje og lyseblå, hvilket gir en unik og moderne drakt som garantert kommer til å vekke oppmerksomhet i Parken. Vi kommer til å kunne se drakten i aksjon for første gang den 23.februar når FCK skal møte AGF (Århus), men vi har tatt en smugkikk på hva det er vi kan vente oss.

Hvis du kunne tenke deg å støtte Ståle Solbakken og FC København kan du bestille den nye 3.drakten her – Pris fra 489,- kr.

Det første man legger merke til er den fargene og den skarpe oransje fargen, som vi faktisk har kunnet se på FC København draktene før også. Den ble berømt i 2008 da København viste stort løvehjerte og slo Club Brügge 1-0 i en vanskelig bortekamp. Dette sikret at FCK gikk videre fra gruppespillet for første gang i den europeiske turneringen – så det er absolutt noe som er verdt å feire.

FCK's nye 3.drakt er designet etter flere input fra klubbens fans, og der må man si at de har truffet riktig når det gjelder fargen. Det er nemlig slett ikke tilfeldig at fargen oransje har blitt knyttet til FC København. Det er den fordi fargen til stjernetegnet Løven er oransje og som noen kanskje vet så er det nettopp løven som pryder logoen til laget.

Hvis du kunne tenke deg å støtte Ståle Solbakken og FC København kan du bestille den nye 3.drakten her – Pris fra 489,- kr.

Det kan godt være at københavnerne fikk en litt vanskelig start på Superligaen, men det kan jo tenkes at FCK-supporterne fortsatt håper og tror på at denne drakten kan bli enda en mesterskapsdrakt. Dersom det skal skje så krever det har jobbing iført den nye 3.drakten, og 'drengene' til Solbakken kan gi en god debut på bortebane i Århus førstkommende søndag.

Hvis du kunne tenke deg å støtte Ståle Solbakken og FC København kan du bestille den nye 3.drakten her – Pris fra 489,- kr.

Samen med Adidas har FC København løftet sløret for klubbens nye 3.drakt. Hva synes du om den nye drakten? Og tror du Ståle Solbakken og FC København kan vinne mesterskapet? Del gjerne meningen din i kommentarfeltet under og på Facebook og Twitter.