Warrior lanserer ny Liverpool bortedrakt i gul og rød

I går annonserte Warrior Football og Liverpool den nye bortedrakten til The Reds. Liverpool har den siste tiden hatt en bortedrakt i hvitt og sort, men nå beveger de seg igjen tilbake til den gule fargen. Her tar vi en nærmere titt på den nye bortedrakten til Liverpool.

Da Warrior Sports tok over draktsponsoratet til Liverpool i 2012, så gikk de raskt til verks og implementerte flere historiske elementer igjen. Med den nye Liverpool drakten, så har Warrior kikket i historiebøkene - den er nemlig gul og rød. Disse fargene var også populære på slutten av 70- og frem til midten av 80-tallet, og med et kort innslag i 1997 og 2006.

Forhåndsbestill den nye Liverpool bortedrakten allerede nå - kun 584,- kr.

Nå er den gule bortedrakten tilbake på Merseyside og Gerrard, Sturridge, Suarez & Co. skal kle seg i gult når de møter lag med røde drakter på bortebane. Det er helt sikkert noe de får bruk for, når de skal spille både Premier League- og Champions League-kamper til neste sesong.

Designet på drakten er ganske rent og simpelt, med en dominerende gul farge. Warrior har dekorert den øverste delen av brystet med en rød stripe, som også går ned langs sidene under armene på bortedrakten. Designet kan kanskje minne en smule om Liverpools bortedrakt fra 2012/2013 i Sort/Grå. En lille smule. Hvis man legger godviljen til.

Som med de andre Liverpool-draktene fra Warrior, så har de beholdt Liverpool-logoet slik at det kun er den ikoniske Liverbird som pryder venstre side av brystet. På samme måte som på mange av de gul/røde bortedraktene fra 1979 til 1986. Warrior har brodert tallet 96 i nakken, med de to Evighetsflammene på hver side, som minner ofrene i den tragiske ulykken på Hillsborough i 1989.

Warrior er da også veldig fornøyde med den nye bortedrakten til Liverpool. Her forteller Richard Wright, sjef for Warrior Football, at "Det sentrale temaet for drakten hyller Liverpools unike og suksessfulle historie, samtidig som drakten også er oppdatert for å være stilfull og et blikkfang. Mange Liverpool-fans husker Dalglish i den berømte gule drakten med armene over hodet og omfavnet av Sammy Lee. Det er et sentralt øyeblikk i klubbens historie."

Liverpools manager, Brendan Rodgers, sier dette om den nye gule bortedrakten: "Vi bygger en ny æra i klubben - men minnes også klubbens fantastiske historie. Det har vært mange spesielle øyeblikk i gul drakt - bl.a. FA Cup-finalen i 2001. Dette er en fotballdrakt som både fans og spillere vil sette pris på."

Forhåndsbestill den nye Liverpool bortedrakten allerede nå - kun 584,- kr.

I år har Liverpool virkelig funnet tilbake til den formen som gjorde de til et av Englands mest suksessfulle klubber på 70- og 80-tallet. Med en andreplass i år, så er The Scousers klare til å ta opp jakten på det 19. engelske mesterskapet. Hva sier du til denne bortedrakten i Gul/Rød? Holder den nivået til Liverpool?