Adidas hyller tradisjonene med Chelseas nye bortedrakt

Chelsea måtte gå tomhendt hjem denne sesongen, noe som sikkert ikke har gjort «The Happy One» spesielt fornøyd. Til gjengjeld så ser Chelsea fremover mot en ny sesong med masse suksess, og her har Adidas hjulpet dem på vei ved å presentere den nye bortedrakten som kommer i de velkjente gule fargene.

Som en oppfølging til sin «Forever Blue» kampanje under presentasjonen av den nye Chelsea drakten har Adidas dykket ned i klubbens hjerte og designet en bortedrakt som rammer inn både staben, spillernes og ikke minst supporternes kjærlighet til klubben.

Allerede nå kan du forhåndsbestille den nye Chelsea bortedrakt her – kun 659,- kr.

Den gule bortedrakten har nemlig bidratt til å skape minner for Chelsea helt fra 60-tallet og 70-tallet med Peter Osgood, til flere minneverdige opplevelser med Clive Walker på 80-tallet, Gianfranco Zolas' legendariske tid i Chelsea opp gjennom 90-tallet og sist da Frank Lampard og Chelsea kunne løfte FA Cup troféet i 2009.

Det er tydelig at Adidas har latt seg inspirere av disse minnene og designene som man har kunnet se på Chelseas bortedrakter tidligere. Og for å hylle de klassiske minnene fra «gamle dager» har Adidas utstyrt drakten med en klassisk polo-inspirert hals som gir et litt retro look.

Allerede nå kan du forhåndsbestille den nye Chelsea bortedrakt her – kun 659,- kr.

Akkurat som på Chelsea drakten så finner vi selvfølgelig logoen på venstre side, over hjertet. Denne logoen er klubbens femte redesignede logo, og denne ble designet da klubben fylte 100 år i 2005.

Chelseas bortedrakt har de beste teknologiene fra Adidas, på samme måte som alle draktene som kommer i fra det tyske merker med tre striper. Dette er teknologier som hjelper spillerne med å yte sitt beste og på det høyeste nivået. ClimaCool teknologien sørger for at drakten holder seg tør, ved å være vann-, svette og fuktighetsavvisende. På denne måten holder drakten også en lav vekt, som også gjør at drakten er behagelig å spille med under hele kampen.

Allerede nå kan du forhåndsbestille den nye Chelsea bortedrakt her – kun 659,- kr.

"The Happy One" var nok gladere i starten av sesonen enn i slutten, men nå kan han få en frisk start igjen. Adidas har gitt han og Chelsea muligheten til å få denne starten, ved å hylle noen av de mest suksessrike minnene i klubben med denne gule bortedrakten. Hva synes du om designet til Chelseas gule bortedrakt? Lever den opp til forventningene dine? Del tankene dine med oss i kommentarfeltet under og på Facebook og Twitter.