Vi ser nærmere den nye hjemmedrakten til FC Barcelona

Nike er klare med ny hjemmedrakt til FC Barcelona, og med den graver Nike dypt ned i kulturen til klubben og har designet en hjemmedrakt som representerer klubbens stolte historie og tradisjoner. Vi har tatt en nærmere kikk på «Blaugrana» drakten.

Etter mange suksessfulle sesonger fant ikke FC Barcelona riktig fotfeste denne sesongen. Men nå er tiden inne for å komme tilbake på rett kjøl og det har Nike brukt som inspirasjon for å designe Barcelona's nye hjemmedrakt. De har nemlig laget en drakt med et klassisk design som som går tilbake til de gamle kvalitetene i den katalanske klubben.

Noe av det mest bemerkelsesverdige med drakten er fargene fra Senyeras flagg i den åpne V-halsen, for det er nemlig første gang at dette betydningsfulle flagget blir brukt som en del av designet. På baksiden av drakten har Nike plassert det karakteristiske «Barca» i Senyera-gult med klubbens unike skrift. På innersiden har de inkorporert en del av klubbens identitet med mottoet «Mes que un Club» (Mer enn en klubb) samt årstallet for klubbens grunnleggelse.

Nike og FC Barcelona har vært i et lykkelig ekteskap siden Nike overtok fra Kappa i 1998, og allerede i 1999 ble Nike og Barcelona stemplet som noe helt spesielt da Nike fikk æren av å lage drakten til klubbens 100 års jubileum. Siden da har Nike sørget for mange flotte drakter til Barcelona, men denne nyeste utgaven går virkelig mot å fremheve klubbens identitet.

Det gjør den blant annet også ved å fremheve «Blaugrana», som er en referanse til FC Barcelonas sanne farger og spesielt med de noe bredere stripene kan Nike virkelig fremheve Barcelonas stolte farger som kommer i en litt mørkere og fremhevet versjon.

I likhet med alle draktene fra Nike så kommer denne klassiske FC Barcelona drakten med Dri-FIT teknologi. Alle som har prøvd å spille med Dri-FIT kan kjenne seg igjen i at det virkelig holder på komforten ved å holde seg tørt i tillegg til å holde kroppstemperaturen på et optimalt nivå.

Den nye FC Barcelona hjemmedrakten rammer inn en stor del av den katalanske identiteten og det er ingen tvil om at Messi, Neymar Jr. & Co. kommer til å bære den med stolthet den neste sesongen. Hva synes du om FC Barcelonas nye fotballdrakt – er den noe for deg? Del tankene dine med oss i kommentarfeltet under og på Facebook og Twitter.