Hummel presenterer et samarbeid med kult-klubben F.C. St. Pauli

Siden det gode 80-tallet har F.C. St. Pauli vært kjent for å være en kult-klubb med det karakteristiske piratflagget. I ettermiddag offentliggjorde St. Pauli deres nye drakter for neste sesong, som for første gang blir designet av Hummel. Se de tre draktene fra kult-klubben her.

F.C. St. Pauli har ikke deltatt i den øverste tyske divisjonen siden 2011. Allikevel har klubben bygget et nettverk av trofaste og lojale fans som følger klubben uavhenging av de sportslige prestasjonene. St. Paulis fans er på mange måter det som får klubbens hjerte til å banke, og det falt derfor naturlig for Hummel da de skulle designe deres første draktsett for klubben.

Siden Hummel satte Jason Lee, leder av sportsdesign i Hummel Deutschland, til å lage St. Paulis drakter har han tatt utallige turer rundt distriktet klubben hører til. Han snakket med mennesker, sett en lang rekke med videoer for å nå inn i klubbens hjerte og kultur. Han fant fort ut at F.C. St. Pauli er mye mer enn bare en fotballklubb. Det er er felleskap som deler en felles lidenskap for sport og sosialt engasjement.

Jason Lee forteller: «Temaet som inspirerte oss til drakten var «distriktets hjerte». De sosiale komponentene er essensielle for begge merker. Det vi var klar over helt fra starten var at spillerdraktene var mer enn bare utstyr. De skulle gjenspeile livsstilen til distriktets helter - «hidden heroes», som tar ansvar uten å lage et stort nummer ut av det.»

Temaet om de «skjulte helter» kommer også til uttrykk i det visuelle designet, der Hummel har lekt litt med detaljene på drakten. De har for eksempel skjult stjerner og ikke minst det karakteristiske dødningshodet under den klassiske polokragen på hjemmedrakten. På tredjedrakten har de bygd inn en «glow in the dark» effekt som tilfører et helt unikt element til de ellers simple og stilrene draktene.

Det danske sportsmerket Hummel kan både skrive det danske og franske landslaget, i tillegg Real Madrid på sin CV. Nå er det stolte av å kunne presentere et nytt samarbeid med kult-klubben dra Tyskland, F.C. St. Pauli. Hva syntes du om samarbeidet og hvordan har Hummel klart seg i sitt første design av F.C. St. Pauli sine drakter? Fortell oss i kommentarfeltet, på Facebook, Twitter eller Instagram