Puma løfter sløret: Se Arsenals nye hjemmedrakter

Når man inngår en av de største avtalene i engelsk fotball skal det feires i stil. Det er nok det Arsenal og Puma tenkte da de tok hverandre i hånden på å inngå en sponsoravtale som gir Puma ansvaret for Arsenals drakter de neste årene. Med stil har de også feiret. På et storslått arrangement i London har Puma nettopp løftet sløret for Arsenals nye hjemmedrakt. Se den her.

I 20 år har Nike levert draktene til Arsenal, men den 27. januar kunne Arsenal avsløre at Puma ville overta ansvaret fra og med 1. juli 2014. Nå er det altså 10 dager siden avtalen offisielt trådte i kraft og i kveld inviterte Arsenal og Puma de forventningsfulle fans til et storslått lanseringsarrangement i London. På arrangementet var Arsene Wenger sammen med Rosicky, Cazorla og Flamini som alle tre var iført de nye draktene.

Kjøp drakten allerede nå! Du finner den her

De tre nye draktene er designet ut ifra tre forskjellige konsepter: Forever, Victorious og Future. Inspirasjonskilden til hjemmedrakten kommer fra klubbens lojale fans og det er naturligvis derfor konseptet Forever legger grunnlaget for hjemmedrakten. Uten deres fans ville Arsenal ikke ha den ånden klubben bærer rundt på og derfor fortjener fanser også en form for anerkjennelse.

For de som setter pris på tradisjonene og historien i Arsenal vil den nye hjemmedrakten komme i et perfekt design. Puma har nemlig levert en klassisk drakt i de karakteristiske røde og hvite fargene som man for første gang så på Arsenals drakter i 1933. Derfor kan man også argumentere for at Puma har tatt et sikkert valg med deres første drakt til Arsenal. Det er nødvendigvis ikke negativt, for drakter som hyller klubbens historie har aldri skuffet.

Kjøp drakten allerede nå! Du finner den her

Selve drakten er derfor laget i et meget enkelt design med en tradisjonell rund krage i rødt. Armene er hvite som kontrast til den dominerende røde fargen, mens langs sidene også går en tynn hvit linje som gir litt dynamikk i det enkle designet. På mange måter henter drakten inspirasjon fra mange av de tidligere designene og Pumas Forever konsept.

Som en obligatorisk del av Pumas nyeste fotballdrakter er Arsenals drakter også blitt utstyrt med det innovative ACTV tapen, som er plassert på strategisk utvalgte steder på drakten. Teknologien er utviklet med tanke på å effektivisere musklenes energiforbruk. Tapen gir en form for mikro-massasje for å varme musklene opp.

Kjøp drakten allerede nå! Du finner den her

Mikel Arteta var blant spillerne som var med på den store lanseringen og har vært ute å rost Pumas første levering av drakter til Arsenal: «De nye draktene har virkelig imponert spillerne, spesielt på grunn av historien bak, som er noe alle i klubben kan relatere seg til. Arsenal er noe helt spesielt og resultatet av disse draktene er perfekt måte å anerkjenne det på. Puma har gjort et fantastisk jobb med å designe disse draktene.»

Kjøp drakten allerede nå! Du finner den her

På dagens store lansering ble sløret endelig løftet for Arsenals nye drakter og Puma har sørget for å lytte til klubbens hjerte. Designet er tradisjonelt og simpelt, helt i stil med tidligere drakter. Arsenalspillerne er veldig tilfredse med resultatet, men hva synes du? Lever Pumas første drakter opp til dine forventinger? Del tankene dine med oss i kommentarfeltet under og på Facebook og Twitter.