Puma hyller Arsenals mest suksessfulle øyeblikk

På lanseringen valgte Puma ikke bare å lansere èn, men hele tre drakter. På det storslåtte arrangementet var både Arsene Wenger, samt en rekke spillere, blant annet Rosicky og Arteta. De stod i de nye draktene hvor altså bortedrakten også var tilstede. Akkurat som med hjemmedrakten har Puma bevart tradisjonene i designet. Se den her.

Siden samarbeidet mellom Arsenal og Puma startet den 1. juli har Puma teaset med en rekke videoer, som tar oss bak scenen på en photoshoot av Arsenals nye drakter. Videoene er laget med utgangspunkt i tre forskjellige temaer: Forever, Victorious og Future. Det er nettopp disse tre temaene som danner grunnlaget for designet av de tre nye draktene.

Kjøp drakten allerede nå! Du finner den her

Hjemmedrakten er en hyllest til de lojale fansene som alltid har og alltid vil stå bak klubben, og bortedrakten er en hyllest til noen av de mest legendariske seierne i klubbens historie. Det er altså temaet Victorious som danner fundamentet for bortedrakten.

Gul er seierens farge og det er derfor meget passende at Arsenals nye bortedrakt er nettopp gul. Det er langt fra første gang at The Gunners spiller i gult. Det er en farge som har prydet bortedrakten i mange sesonger tidligere, og det er her Puma har hentet sin inspirasjon fra. For Arsenal har nemlig opplevd noen av deres mest suksessfulle øyeblikk i den gule fargen. FA cup seiere i 1971 og 1979 og den tittelvinnende seieren på Anfield i 1989.

Kjøp drakten allerede nå! Du finner den her

Arteta er også overbevist om denne drakten skal bringe nye titler hjem til London-klubben: «Det er en fantastisk måte å starte neste sesong på og vi er sultne etter å komme i gang og bringe mer sølvtøy hjem til Arsenal og våre fans.» Bortedrakten er laget med en V-krage i Gul/Blå. Armene kommer i blå, mens det langs sidene går en tynn rød linje. Selve designet bygger altså på de samme prinsippene som hjemmedrakten, som også ble laget i dette enkle konseptet.

Kjøp drakten allerede nå! Du finner den her

Stoffet er også utstyrt med Pumas innovative ACTV tape, som gjennom en form for mikro-massasje sørger for å stimulere musklene så de kan arbeide mer effektivt når spillerne er ute på banen. Det er en teknologi som virkelig har vist seg å leve opp til spillernes krav om en drakt som holder dem i gang under kampens hete.

Samarbeidet mellom Puma og Arsenal er begge parters største avtale noensinne og begge parter er meget tilfredse med det første resultatet. Blant annet har klubbens legendariske trener, Arsene Wenger uttalt: «Det er en stor dag for Arsenal. Det er starten på vårt nye partnerskap med Puma og alle er utrolig tilfredse med utviklingen. Vi er meget glade for de prestasjonsfremmende innovasjonene Puma har skapt for vår spiller- og treningstøy, og vi har stor tillit til den støtten de vil gi oss som vår tekniske partner.»

Kjøp drakten allerede nå! Du finner den her

Den nye draktutstyret fra Puma til Arsenal bygger på de tradisjonene og den historien som Arsenal har bygget opp gjennom mange suksessfulle år. Bortedrakten henter først og fremst inspirasjon fra noen av klubbens mest suksessfulle øyeblikk i den gule fargen. Hva synes du om Pumas Victorious bortedrakt? Er du enig i at Arsenals bortdrakt skal være gul? Del tankene dine med oss i kommentarfeltet under og på Facebook og Twitter.