PUMA har vært vågale med Borussia Dortmunds nye hjemmedrakter

Det har vært en emosjonell uke med masse nye drakt- og fotballskolanseringer. Uken ga oss blant annet på nye drakter til Borussia Dortmund, som PUMA har hatt ansvaret for. Kom nærmere på Reus og co. sine nye drakter til den kommende sesongen.

Etter Borussia Dortmund i år en årrekke led av noen av de verste resultatene i klubbens historie, har de gjennom de siste 4 årene bevist at de skal betraktes som en av Tysklands aller største klubber. De siste to sesongene har PUMA vært med på å dele suksessen med Dortmund og derfor er de også ekstra stolte av å kunne presentere Dortmunds drakter for tredje gang i deres samarbeidshistorie.

Etter å ha levert noen forholdsvis tradisjonelle hjemmedrakter har PUMA besluttet seg for å gå den utradisjonelle veien og levere et hittil usett design. Fargene er naturligvis fortsatt gult og sort. Ded våger å lage et semi-stripet design som virkelig får Reus og co. til å skille seg ut på banen.

Du kan kjøpe Dortmunds nye hjemmedrakt her599,-

Sist man kunne finne et lignende utradisjonelt design hos Dortmund var tilbake i starten av 1990-tallet, da Nike stod for tyskernes drakter. Her vil det litt eldre publikum kunne kjenne igjen de neonfargede draktene med nærmest digitalinspirert sort print. Det er ikke i den retningen PUMA er gått, men i stedet har de laget et asymmetrisk design hvor den ene siden har sorte striper og et gult erme, mens den andre siden er gul med sortstripet erme.

Dermed er Borussia Dortmund klar for å innta den tyske Bundesliga hvor de vil forsøke å vippe Bayern München av tronen. Det skal også noe spesielt til for å få det til, for forrige sesong var Bayern Münchens mest overlegne sesong hittil.

Du kan kjøpe Dortmunds nye hjemmedrakt her599,-

Marco Reus var spesielt begeistret for de nye draktene: «Det ekstraordinære designet med de diagonale stripene utstråler dynamikk og aggresivitet». På innsiden av nakken har PUMA understreket spillernes lidenskap for å spille i det gule og sorte designet med å tilføye klubbens motte «Echte Liebe» (Ekte Kjærlighet).

Det kan godt være at hjemmedrakten stikker seg litt ut i mengden, men PUMA har valgt å benyte seg av et klassisk design til bortedrakten. Klassisk er ordet her, for PUMA har brukt et nålestripet design i dominerende sort farge med gule nålestriper.

Du kan kjøpe Dortmunds nye bortedrakt her599,-

Dortmunds nye drakter er selvfølgelig også utstyrt med PUMAs PWR ACTV-teknologi som står for POWER ACTIVE. Teknologien bygger på en atletisk tape som er plassert på strategisk utvalgte steder på innsiden av drakten. Det fungerer med å gi en form for mikro-massasje til kroppens muskler og på den måten aktiverer dem så de arbeider mer effektivt før og under fysisk aktivitet.

Dortmunds nye hjemmedrakt vil for første gang tas i bruk når de møter Bayer Leverkusen hjemme på Westfalenstadion lørdag den 23. august. Dortmund kan deretter velge å benytte seg av den nye bortedrakten allerede runden etter når de drar på besøk til FC Augsburg.

Du kan kjøpe Dortmunds nye bortedrakt her599,-

Borussia Dortmunds nye drakter sprudler av kreativitet og nytenkning med en spennende og annerledes design. Det er heller ingen tvil om at det vil være delte meninger om designet. Hva synes du om de nye hjemmedraktene? Del tankene dine med oss i kommentarfeltet under og på Facebook og Twitter.