Nike F.C. henter inspirasjon med Zlatan og Thiago Silva i Paris

Nike F.C. har denne sommeren tatt verden med storm som en hyllest til er 20 år langt selskap med Nike. Klubben som er grunnlagt av Nike og ført ut i lyset av noen av verdens største stjerner, hyller moten fra fortiden og nåtiden med noen ikoniske tøykolleksjoner.

Sommeren er over oss og hvis du ikke allerede har anskaffet deg ditt Nike F.C. utstyr så er det på tide. For mens Nike er godt i gang med ruste opp klubben, rettes blikket nå mot Paris, til en klubb som inneher utallige superstjerner som utgjør perfekte eksempler på hva Nike F.C. står for. Vi snakker selvfølgelig om de storsatsende stjernene fra PSG.

Du finner den store kolleksjonen fra Nike F.C. her

I første omgang har Nike F.C. alliert seg med to verdensstjerner: Zlatan Ibrahimovic og Thiago Silva. Når man snakker om legender, hvem andre skulle de ellers tatt med når man befinner seg i Frankrikes hovedstat? Sammer har de vært med på å danne grunnlaget for PSGs fornyede suksess og ambisjoner om å slutte seg til Europas største fotballag. Et grunnlag som kan spores tilbake til 2001, da en ung og storsmilende brasiliansk trollmann kalte Paris sitt hjem.

Du finner den store kolleksjonen fra Nike F.C. her

I denne nye høstkolleksjonen bygger Nike videre på de samme designideene som formet sommerens kolleksjon. Det er dermed fortsatt den simple og veldig motebeviste stilen som preger designet. Grunnelementene er derfor fortsatt hvitt og sort, mens enkle gullfarger har sneket seg med på noen av trøyene.

Kolleksjonen tar sin inspirasjon fra Paris og ikke minst klubbens motto: «without risk there is no victory» (uten risiko er det ingen seier). Nike F.C. ble for alvor gjenopplivet i år i kraft av klubbens 20 års jubileum. Det var nemlig i VM i USA at det første frøet ble sådd.

Du finner den store kolleksjonen fra Nike F.C. her

Nike F.C. er ikke tilfreds med det nest beste. Mens Neymar, Wilshere og Osvaldo presenterte sommerens kolleksjon, så er Zlatan Ibrahimovic og Thiago Silva blitt flydd inn fra Paris for å hjelpe til med høstkolleksjonen. Hva synes du er fetest med Nike F.C.? Del tankene dine med oss i kommentarfeltet under og på Facebook og Twitter.