Bayern Münchens bortedrakt: En studie i motebevist design

Hvis det er en drakt som adidas skulle utpeke som ekstra betydningsfull, må det nesten være landsmennenes drakt fra Bayern München. De partene har vært sammen så lenge man kan huske og adidas har nå sørget for å levere en ny bortedrakt til Bayern Münchens samling.

Sist sesong var på ingen måte en fiasko for Bayern München, som både vant den hjemlige ligaen og cupen. Allikevel satt de felste Bayern fans igjen med en følelse av at det ikke var perfekt. For som forhåndsfavoritter til å forsvare deres tittel i Champions League var det med med knust hjerte at tyskerne måtte forlate turneringen i semifinalen. Det er sikkert noe Guardiolas menn vil rette opp den kommende sesongen.

Du finner Bayern Münchens stilrene bortedrakt her649,-

adidas laget faktisk hjemmedrakten for den kommende sesongen før forrige sesong var over, og nå har de løftet sløret for den nye bortedrakten. Med designet prøver adidas å fusjonere fotballen og fritiden i en sterkt motebevist drakt, som ikke bare rettferdiggjør klubbens ikoniske farger, men også henter inspirasjon fra de seneste motene.

Drakten kommer med et dominerende hvitt design med tre horisontale striper i Bayerns karakteristiske rød og blå, mens det siste stripen er i en grå farge. Den røde fargen er også brukt rundt den runde kragen, ned langs skuldrene, ytterst på armene og på klubbens navn på ryggen.

Av andre velkjente elementer sitter den ikoniske klubblogoen trofast over hjertet på venstre siden av brystet, mens Deutsche Telekom's logo sitter på midten av drakten. På baksiden over nakken har adidas naturligvis satt det obligatoriske mottoet «Mia san Mia», som betyr «Vi er hvem vi er».

Du finner Bayern Münchens stilrene bortedrakt her649,-

Den nye bortedrakten vil for første gang bli tatt i bruk når Bayern denne helgen deltar i Telekom Cup i Hamburg, hvor Hamburg SV, VfL Wolfsburg og Borussia Mönchengladbach vil være motstanderne som vil forsøke å vinne mot de regjerende tyske mesterne.

Du finner Bayern Münchens stilrene bortedrakt her649,-

Vi vet ikke med dere, men vi er rimelig begeistret over Bayern Münchens nye bortedrakt. Vi er også sikre på at Ribery, Robben, Müller og alle de andre Bayern stjernene er like begeistret som vi er. Men vår mening er likegyldig – hva synes du om den nye bortedrakten? Del tankene dine med oss i kommentarfeltet under og på Facebook og Twitter.*