Nike leverer stilren bortedrakt til ambisiøse PSG

Som regjerende franske mestere og ikke minst en plassering i en av verdens mest motebevisste byen, følger det et visst ansvar når Nike designet tøy til Paris Saint-Germain. I dag har de presentert en stilren bortedrakt i klassisk hvit.

Paris Saint-Germain er en ambisiøs klubb og for hovedstatsklubben er det ikke lengre godt nok å kun ha suksess i den hjemlige liga. Nå vil klubben ut over de franske grenser og utfordre de største europeiske klubbene. For å hjelpe spillerne på vei mot nye triumfer har Nike sørget for at de kan føle seg godt tilpass i deres nye drakter.

Mens hjemmedrakten ble designet i et enkelt uttrykk, har Nike valgt å holde seg til det simple og ikke minst moderne designet, for å uttrykke ånden som har formet den franske klubben de seneste årene: en stilfull og kulturell representabel drakt med et glimt av brillianse.

Kragen og ermene er laget med den samme tynne blå linjen for å representere klubbens originale farge, mens logoen er blitt forstørret for å understreke spillernes og fansens stolthet til klubben. Bakpå nakken går det to små striper i rødt og blått for å ytterligere tilføre fargene som definerer klubben.

Spesielt fargene er noe Nike har hatt stort fokus på de seneste årene med draktene til PSG. For denne klubben er de ikke bare farger – de representerer også klubbens kjerneverdier: Blå representerer eleganse, rød representerer lidenskap og hvit, som denne bortedrakten er laget i, representerer respekt. Klubbfølelsen er ytterligere forsterket av ordene Ici C'est Paris (Her er Paris), som er plassert på innsiden av nakken.

Som alltid er Nikes tøy designet med de beste teknologiene innen sportstøy og dette innebærer blant annet Dri-Fit teknologien og laserskrårede ventilasjonshull. Begge hjelper med å holde kroppstemperaturen på en et prestasjonsfremmende nivå. Samtidig er draktene utviklet med Nikes 3D kroppsscanner for å gi det perfekte fit til hver enkelt spiller.

I den kommende sesongen har PSG store ambisjoner og med hjemlige og internasjonale spillere som Zlatan Ibrahimovic, Thiago Silva, David Luiz og Edinson Cavani er det ingen tvil om at pariserklubben blir å finne i toppen denne sesongen. Hva synes du om deres nye bortedrakt? Del tankene dine med oss i kommentarfeltet under og på Facebook og Twitter.