Nike leverer bortedrakt inspirert av havet til AS Monaco FC

Om en uke starter den franske Ligue 1 og klubbene begynner å nærme seg klare for seriestart. Noe tyder på at AS Monaco begynner å bli klare etter Nike i går presenterte klubben fra fyrstedømmet sine nye bortedrakter. Se den her.

Siden AS Monaco fikk ny eier i 2011 har det vært et ambisiøst oppdrag om å få klubben tilbake i toppen av fransk og ikke minst europeisk fotball. Etter de rykker opp til Ligue 1 sist år skaffet de seg blant annet Radamel Falcão og selv om han ble skadet halvveis i sesongen havnet klubben på en solid andreplass. Nå skal de følge opp den suksessfulle sesongen med europeisk deltakelse og derfor har Nike sørget for å designe et sett nydelige hjemme- og bortedrakter.

I går var det endelig tid for å presentere den nye bortedrakten og her har Nike gått tilbake til den tradisjonelle kongeblå fargen, mens armene kommer i en mørkere marineblå. Inspirasjonen til fargene har Nike hentet fra havets blå nyanser. Et hav som Monacos innbyggere hver dag kan se fra deres plassering i det sydlige Frankrike. Samtidig er klubbens røde hjemmebanefarge også representert med noen tynne striper rundt armene og kragen.

En av tingene Nike har valgt å sette deres preg på etter de er kommet til klubben er logoen, som er blitt redesignet for å uttrykke den nye ære som AS Monaco er i ferd med å bygge opp. Elementene er fortsatt de samme med en krone på toppen av de røde og hvite stripene. Til gjengjeld er emblemet omfavnet av en skarpere og mer gyllen gullkant. Samtidig er klubbens initialer som prydet den tidligere tidligere logoen blitt skiftet ut med AS Monaco FC, for å understreke klubbens identitet.

AS Monaco FC har store ambisjoner og selv om de er fornøyde med deres andreplass fra sist sesong, er det ingen tvil om at klubben er sultne på mer suksess. En ny ære er startet med Nike som draktsponsor og nå har de gjort fyrstedømmet klar for å innta Franrike i den kommende sesongen. Hva synes du om den nye bortedrakten? Del tankene dine med oss i kommentarfeltet under og på Facebook og Twitter.