Inter Milan får ny St. George inspirert bortedrakt

Nike er godt i gang med draktlanseringer og mens vi for et par uker siden ble presentert for Inters nye hjemmedrakt i et moderne og stripet design, så er det i dag tid for å se på Milano klubbens nye bortedrakt, som kommer i et stilsikkert hvit design.

Historien mellom Inter og Nike går adskillige år tilbake og tok for alvor fart da fenomenet Ronaldo scoret sine mål for Inter. I årenes løp er det blitt laget mange forskjellige drakter av Nike til Inter og det har ikke vært eksperimentert mye, det har det heller ikke blitt gjort denne gang.

Støtt Inter Milan med å kjøpe bortedrakten her – 649,-

Selve designet henter inspirasjon fra den tidligere bortedrakten, hvor det ikoniske St. George korset pryder forsiden av drakten. Historien om St. George går helt tilbake til 1098, hvor han ble hyllet som en krigshelgen i et slag i antikkens Hellas. I Italia benyttes dette korset i mange byers våpenskjold, heriblant Milano. Mens han i de fleste land er kjent som St. George, er han hovedsaklig kjent som St. Ambrose i Italia.

Det betydningsfulle korset er formet med en rekke grå horisontale striper som former det hvite korset og Nike har sørget for å gå dypt i klubbens hjerte og printet teksten «Milano E' Solo Inter» (Milano er kun Inter) på innsiden av nakken. Teksten er designet i en spesiell skrift som kun brukes av fans og har prydet flagg og bannere på San Siro siden 1970.

Støtt Inter Milan med å kjøpe bortedrakten her – 649,-

Kragen er laget med et klassisk rundt snitt og kommer i hvit for å bevare det stilrene designet. På baksiden har Nike tilføyet ennå et St. George kors for å virkelig understreke korsets betydning for klubben og ikke minst byen.

Inters nye bortedraktsett kommer i et fullt hvitt sett og er kun brutt av de grå stripene og røde fargene som utgjør sponsorlogoene. Utover designet har Nike naturligvis også utstyrt tøyet med Dri-Fit, som leder svette og fukt bort fra kroppen og tøyet, laserskårede ventilasjonshull, som distribuerer luften rundt kroppen og holder temperaturen nede, samt brukt deres 3D kroppsscanner for å tilpasse passformen så den sitter perfekt til kroppen.

Støtt Inter Milan med å kjøpe bortedrakten her – 649,-

Inter Milan er en stolt italiensk klubb som setter klubbens og byens symboler høyt. Derfor har Nike å designe et bortedrakt som representerer noen av de viktigste symbolene for Milano klubben. Hva synes du om Inters nye bortedrakt? Del tankene dine med oss i kommentarfeltet under og på Facebook og Twitter.