Bayern München trilogien fullført med ny tredjedrakt

Da er en av Europas største klubber klar for den nye sesongen og vil vise resten av verden hvor pokalene skal stå. Adidas har nemlig presentert Bayern Münchens nye tredjedrakt, som først og fremst omfavner klubbens stolte tradisjoner i Champions League. Se den her.

Det er få klubber som har så flotte rekorder som de tyske mestrene fra München. Den siste rekorder de kunne tilføre listen var forrige sesong da de sikret serien etter kun 27 serierunder. Den nye tredjedrakten hyllest først og fremst de triumfene klubben har hatt utenfor landets grenser.

Gå inn å forhåndsbestill Bayern Münchens nye tredjedrakt her649,-

Med et iøyenfallende utseende kombinert av sort og rød, med detaljer i sølv, forsøker adidas å fange Bayerns store europeiske ambisjoner når de i år skal forsøke å hente pokalen med de store ørene hjem til München.

Adidas har aldri lagt skjul på at deres samarbeid med landsmennene er noe de verdsetter ekstra mye. Det kommer tydelig frem med den triologien adidas har designet til Bayern München til den kommende sesongen. I alle tre draktene er det inkludert en tydelig bevisshet om det stilmessige aspektet. Denne tredjedrakten oser av stolthet og selvbevissthet med det dominerende sorte designet brutt av den vertikale røde linjen som går ned langs fronten og gjennom klubbens ikoniske logo.

Gå inn å forhåndsbestill Bayern Münchens nye tredjedrakt her649,-

For å hjelpe spillerne på vei har adidas utviklet en drakt med så få distraheringer som mulig. Det har de tildels gjort med å gjøre trøyen så lett som mulig med å bruke et lettvektsmateriale, samtidig som de benytter seg av ClimaCool. En teknologi som sørger for å holde drakten tørr med å lede fukt og svette bort dra kroppen og tøyet.

Gå inn å forhåndsbestill Bayern Münchens nye tredjedrakt her649,-

Med denne tredjedrakten fra adidas er Pep Guardiolas klare for en ny sesong i hjemlig og ikke minst europeisk sammenheng. Den sorte og røde drakten fullfører draktsettet og triologien. Hva synes du om den nye tredjedrakten? Del tankene dine med oss i kommentarfeltet under og på Facebook og Twitter.