Nike fullfører AS Monacos draktsett med en stilren tredjedrakt

De får nok ikke bruk for den neste helg, men Nike har allikevel presentert AS Monacos nye tredjedrakt. Dermed er kolleksjonen fullført og det franske fyrstedømmet er klar for å gå til kamp i Europa.

Nike har allerede presentert Monacos hjemme- og bortedrakt og mens hjemmedrakten kom i en klassisk kombinasjon av klubbens røde og hvite farger og bortedrakten hentet inspirasjon fra Middelhavet, så har Nike valgt å lage en stilren tredjedrakt til Falcao og co.

Du kan gå inn å forhåndsbestille AS Monacos tredjedrakt her - 649,-

Nikes samarbeid med Monaco er helt nytt og det er ingen tvil om at Nike har tatt sikre valg da de skulle designe draktene. En enkel ting Nike har valgt å endre på og det er klubbens logo, som fortsatt er i samme stil, men med fremtredende med en gyllent omriss. Samtidig er initialene ASM FC fra den forrige logoen byttet ut med hele navnen, AS Monaco FC, som en måte å uttrykke stoltheten til klubben på en tydeligere måte.

Du kan gå inn å forhåndsbestille AS Monacos tredjedrakt her - 649,-

Med Nike har AS Monaco ikke bare fått en ny logo. De har også sikret at spillerne får til å spille i Nikes innovative tøy, som blant annet er utviklet med det unike Dri-Fit materialet som bevarer komforten. Passformen er optimert gjennom Nikes 3D scanner, som gir et milimeter presist fit. På siden av draktene har Nike også tatt med deres laserskårede ventilasjonshull som sikrer god ventilasjon og lav kroppstemperatur.

Du kan gå inn å forhåndsbestille AS Monacos tredjedrakt her - 649,-

AS Monaco er tilbake i toppen av fransk fotball og i år skal de etter mange års fravær ut i Europa. Nike har sørget for å kle Falcao, Berbatov og resten av Monaco ordentlig til denne anledningen. Hva synes du om den nye tredjedrakten og resten av settet? Del tankene dine med oss i kommentarfeltet under og på Facebook og Twitter.