Arsenals tredjedrakt er nå offisielt i hyllene

I forrige måned presenterte PUMA verden for deres første levering av Arsenaldrakter. Det foregikk på et imponerende presentasjonsarragement i London. I går åpnet salget av den nye tredjedrakten som blant annet skal brukes i Champions League. Vi har tatt drakten med oss til fotografen. Se den her.

I kampanjen med tittelen #StrongerTogether har PUMA og Arsenal i felleskap bygget en episk stemning rundt det nye samarbeidet, som er den største avtalen i begge parters historie. Det første resultatet har heller ikke skuffet. Tre nye drakter er designet på bakgrunn av et tema som på hver sin måte har en relasjon til The Gunners.

Du kan finne den nye tredjedrakten til Arsenal her649,-

Temaet til hjemmedrakten var #Forever, som en hyllest til klubbens historie og de lojale supporterne. Bortedraktens inspirasjonskilde kommer fra #Victorious for å hylle noen av klubbens mes minneverdige øyeblikk. De to draktene bygger hovedsaklig på klubbens fortid, men tredjedrakten er designet med tanke på fremtiden under temaet #Future.

Designet bygger på klubbens sult etter innovasjon og fremskritt, som alltid har vært en del av Arsenals DNA. Arsenal var den første klubben i verden som brukte nummer på ryggen og de var de første i verden til å bruke lys på stadion, slik at mørket ikke skulle være noen hindring for å spille.

Du kan finne den nye tredjedrakten til Arsenal her649,-

Et annet element som også har kjennetegnet Arsenal i mange år er deres villighet til å satse på ungdommen og fremtidens stjerner. Det er nettopp denne ungdommeligheten og innovasjonen som PUMA prøver å representere gjennom den blå tredjedrakt, som vil bli brukt i turneringer som FA Cupen og Champions League.

Tredjedrakten kommer altså i to blånyanser, marineblå og turkis, i diagonale striper. Designet kan faktisk minne om drakten fra 2011/12 sesongen da Nike leverte en lignende bortedrakt. Denne drakten er utvilsomt mer dynamisk og har også fått en diskret tvist av limegrønn for å gi utseende en liten edge.

Som prikken over i'en er Arsenals nye tredjedrakt selvfølgelig utstyrt med PUMAs nyeste presentasjonsfremmende teknologier. Først og fremst har PUMA benytter seg av deres PWR ACTV teknologi som står for POWER ACTIVE. Ideen er å aktivere musklene så de arbeider mer effektivt gjennom en slags mikromassasje. Den skaper gjennom en rekke striper av atletisk tape som er plassert på utvalgte steder på innsiden av drakten.

Du kan finne den nye tredjedrakten til Arsenal her649,-

Arsenal har allerede vunnet sesongens første trofe da de utspilte Manchester City og vant 3-0 i Community Shield. Dermed har de allerede oppfylt bortedraktens triumferende tema. Nå er spørsmålet om de kan innfri tredjedraktens tema om fremtiden. Hva synes du om den nye tredjedrakten? Del tankene dine med oss i kommentarfeltet under og på Facebook og Twitter.