Real Madrid, adidas og Yohji Yamamoto presenterer ny tredjedrakt

Denne sesongen har Real Madrid og adidas tilført nye elementer til kongeklubbens spillertøy. Den utradisjonelle rosa fargen er brukt på både hjemme- og bortedrakten, men det utradisjonelle stopper ikke der. For de regjerende Champions League mestrene har nettopp presentert deres nye tredjedrakt og la det være sagt med det samme – den har to drager på magen.

Real Madrid har alltid vært en klubb som ønsker å gå sin egen vei og i år er det spesielt uttrykt gjennom deres draktsett som adidas har lansert under slagordet #wearitorfearit. I dag har de virkelig satt liv i slagordet med å presentere en sort tredjedrakt som er prydet av to drager på fremsiden av drakten.

Wear it or fear it. Du finner Real Madrids nye tredjedrakt her – 659,-

Det alternative designet har Yohji Yamamoto stått for, og hvis du synes at navnet lyder bekjent, så er det nettopp derfor. Samarbeidet mellom Yamamoto og adidas går nemlig mange år tilbake og har blant annet resultert i en rekke ikoniske f50 adizeros. Nå har de så hentet inn Yamamoto igjen for å hjelpe til med å designe Real Madrids nye tredjedrakt. Valget av designet har heller ikke vært helt tilfeldig.

Yamamoto har nemlig fokusert på Real Madrids viktigste verdier og tilført elementer som storhet og besluttsomhet. Det har han gjort med å hente inspirasjon fra to mytiske beist fra den østlige kulturen: Dragekongen og dragefuglen. Dragekongen symboliserer klubbens storhet, ære og styrke. Dragefuglen er et dyr som som kan overleve selv de mest utfordrene situasjoner og den representerer derfor klubbens motstandskraft, besluttsomhet og utholdenhet på veien mot seier.

Wear it or fear it. Du finner Real Madrids nye tredjedrakt her – 659,-

Den sorte fargen har Yamamoto også valgt. Sort er nemlig japanernes favorittfarge og som prikken over over et stilrent design er detaljer i hvitt blitt tilført blant annet kragen og ermene. Kragen har også fått en japansk-inspirert stil i et mao-design. Den ikoniske logoen er samtidig beholdt i den enkle to-fargede stilen som også er brukt på bortedrakten.

Real Madrids drakt er ikke bare et flott design. Den er også utstyrt med adidas' prestasjonsfremmende teknologier. Authentic modellen som er modellen spillerne bruker er laget med det ultra-lette adizero materialet som gir ekstra stor komfort når det ytes på høyeste nivå. For de som kun skal bruke drakten på fritiden har adidas også designet en drakt uten adizero, men med ClimaCool som sørger for å gjøre drakten pustbar og bevarer en behagelig kroppstemperatur.

Wear it or fear it. Du finner Real Madrids nye tredjedrakt her – 659,-

ALT_TAG

Real Madrid har fått blod på tann og når du skal ut å fortsette på fjorårets suksess vil de også skille seg ekstra ut. Derfor har adidas og Yohji Yamamoto designet en episk tredjedrakt. Hva synes du om dragedesignet og symbolikken bak? Del tankene dine med oss i kommentarfeltet under og på Facebook og Twitter.