Nike leverer lidenskap til PSG med ny tredjedrakt

Det handler om å få de siste småting på plass innen Europas største klubbturnering, Champions Legue, sparkes i gang i morgen kveld. Derfor arbeides det på full maskin hos Nike i disse dager. De mangler nemlig fortsatt å levere tredjedrakter til en rekke av deres klubber. I første omgang har de blitt ferdige med PSG's tredjedrakt. Se den her.

De har allerede fått en mørkeblå hjemmedrakt og en hvit bortedrakt. Nå er det altså til for å presentere tredjedrakten og som et logisk valg ble fargen rød. De tre fargene representerer hver og en av klubbens kjerneverdier; blå står for storhet, hvit representer respekt, mens rød reflekterer klubbens lidenskap og moderne ånd.

Gjør som Zlatan og co. og skaff deg PSG's nye tredjedrakt – 649,-

Som noe nytt er Nike begynt å leke litt med fargefordelingen på deres drakter. Derfor kommer PSG's tredjedraktsett i to nyanser av rød- En lysere nyanse på hele fronten av draken, shortsen og strømpene og en mørkere nyanse på baksiden. Fargene er adskilt av en blå stripe som går hele veien langs sidene.

Det nye konseptet toppes av sterke, nærmeste selvlysende farger for å få spillerne til å skille seg ut på banen og bygger også Nikes ide om å skape øyenfallende visualitet på banen, så det også er lettere å lokalisere sine medspillere på banen. «Dette 50/50 uttrykket er et tradisjonelt design, men vi har tilført en liten twist», sier Design Director Martin Lotti og fortsetter:

«Vi ville gjerne bruke livlige farger så tøyet ser klarere ut om kvelden på gressteppet under flomlysene. Under mørke skyer vil tøyet se elektrisk ut som om det blir tent opp av batterier og det vil levere en helt elektrisk eksplosjon av farger på banen.» Zlatan og co. vil allerede få muligheten til å benytte seg av deres nye tredjedrakt når de i morgen besøker Ajax i Champions League.

Gjør som Zlatan og co. og skaff deg PSG's nye tredjedrakt – 649,-

Nike har nettopp levert en ny tredjedrakt til PSG og de har dermed fullført trilogien som omfavner klubbens tre kjerneverdier; storhet, respekt og lidenskap. Hvilken av draktene til PSG liker du best? Del tankene dine med oss i kommentarfeltet under og på Facebook og Twitter.