Nike presenterer en lilla tredjedrakt til Galatasaray

Før Champions League sparker i gang i kveld har Nike presentert den nye tredjedrakten til noen av de største europeiske klubbene. Galatasaray representerer en av Tyrkias største klubber gjennom historien og nå har Nike sørget for å gi dem en ny tredjedrakt.

Nikes lansering av tredjedrakter har virkelig tatt fart siden de i går startet med å presentere en skarp rød tredjedrakt til PSG. Nå er turen kommet til Galatasaray og Nike fortsetter med det dynamiske og selvlysende designet. De har nemlig presentert en ny lilla tredjedrakt som for første gang i klubbens historie kommer i denne fargen.

Forhåndsbestill den flotte drakten til Galatasaray her - 649,-

Designet bærer preg av det livlige designet som vi blant annet har sett på Manchester City, Barcelona og Juventus' drakter og består av to mørke nyanser av lilla. Som et skarpt motspill har Nike tilført klubbens ikoniske oransje hjemmefarge på stripene som går hele veien langs sidene.

Over hjertet er den ikoniske klubblogoen forstørret og representerer klubbens stolthet sammen med ordrene «Ilklerin Ve Enlerin Takimi"», som oversatt til norsk betyr: Klubben av mest og først, og understreker Galatasaray som Tyrkias mest suksessrike klubb.

Forhåndsbestill den flotte drakten til Galatasaray her - 649,-

For første gang vil Galatasaray opptre i lilla når de spiller på bortebane. Sneijder og co. vil fortsatt bære tredjedrakten med masse stolthet og ære i klubbens navn. Hva synes du om det fremtredende designet? Del tankene dine med oss i kommentarfeltet under og på Facebook og Twitter.