New Balance følger opp med nye hjemmedrakt til Celtic FC

New Balance startet sine lanseringer med presentasjonen av den nye Liverpool-drakten før påske. Nå fortsetter den nye draktleverandøren lanseringene ved å presentere neste års Celtic-drakter. Bli med når vi ser nærmere på Stefan Johansens nye hjemmedrakt.

New Balance har tatt markedet med storm etter de tok over for Warrior Sports. Celtic er en av klubbene som New Balance skrev en rykende fersk kontrakt med, og de har startet showet med å presentere den stolte klubbens nye hjemmedrakt.

Du kan forhåndsbestille den nye drakten til Stefan Johansen allerede nå! - 649,-

I over 100 år har de ikoniske grønne og hvite fargene representert lidenskap og stolthet for Celtic-fansen. New Balance har naturligvis valgt å beholde disse fargene, men designet har fått en mer moderne og enklere tone enn sist års drakter. Det enkle og skarpe designet komplimeres med klubbens motto i nakken "A Club like no other" og det velkjente Celtic-korset.

Celtic's kaptein, Scott Brown, hadde dette å si om drakten: "Alle spillerne var meget spente da vi fikk høre at New Balance skulle lage neste sesongs drakter, og designet var populært fra øyeblikket vi fikk se det for første gang. Vi kan ikke vente til å spille med de nye draktene foran våre lidenskapelige fans!"

Er du like fan som Scott Brown? Da finner du drakten her - 649,-

De nye draktene har naturligvis også blitt utstyrt med New Balances prestasjonsfremmende teknologi, blant annet NB Dry, som holder spillerne tørre og komfortable under kampene. Draktene er også anatomisk formet slik at spillerne får optimal komfort og bevegelsesfrihet.

New Balance har gitt Celtic en enkel og moderne ny hjemmedrakt, men har samtidig respektert historien og tradisjonene til den stolte klubben. Celtic er storfornøyde med det nye partnerskapet - men hva synes du om drakten Stefan Johansen skal spille i neste sesong?