Umbro gir West Ham en verdig avslutning med ny hjemmedrakt

Siden 1904 har West Ham United spilt sine hjemmekamper på Boleyn Ground, bedre kjent som Upton Park. Men når den kommende sesongen er ferdigspilt, vil det være siste gang The Hammers spiller på denne banen. For å ære den siste sesongen på den ikoniske stadion har Umbro nå presentert West Hams nye hjemmedrakt og den er sterkt inspirert av klubbens første drakt som ble brukt på nettopp denne stadion.

West Ham er en stolt klubb med en rik historie. Alle rundt klubben, fra spillere til fans, dyrker klubben med hjertet. Derfor synes Umbro det var en passende hyllest til klubbens hjemmebane.

Utover at den nye hjemmedrakten nesten er en tro kopi av drakten fra 1904, har Umbro tilført en diskret hyllest til hjemmebanen med skriften "Boleyn Ground 1904-2016". Dette er plassert både under klubbens logo og i nakken. Så nå er det bare opp til Andy Carroll og co. og gi deres fans, deres stadion, drakten og dem selv en verdig avslutning på en æra, før de ser videre mot nye tider på den Olympiske Stadion i London.

Umbro har gjort deres for å hylle West Ham United og deres historie på den 111 år gamle stadion, Boleyn Ground. Jeg mener at denne drakten er en av de flotteste noensinne, og hvis du er enig kan du allerede nå forhåndsbestille West Hams nye hjemmedrakt her hos oss!