Atletico Madrid feirer 20-års jubileum med ny hjemmedrakt fra Nike

I år er det nøyaktig 20 år siden Atletico Madrid vant El Doblete. Et lag som nåværende trener, Diego Simeone, var en stor del av. Til ære for klubbens stolte historie har Nike levert et design som fører tankene tilbake til en av de største sesongene i klubbens historie.

Selv om Atletico Madrid er tilbake i toppen av spansk og europeisk fotball, kan de fleste Atleti fans ikke benekte at de fortsatt drømmer seg tilbake til de gode gamle dager da Simeone førte klubben til deres største triumf. Derfor kan man også fristes til å kalle Nikes design av den nye hjemmedrakten er billig tricks. For det er en sikker vinner.

Du finner den nye Atletico Madrid hjemmedrakten her, fra og med 25. juni!

Designet refererer til 1995-96 drakten gjennom flere elementer. De fem røde stripene på fremsiden av drakten, de røde ermene som går hele veien opp til nakken og naturligvis datoene 1995/96 og 2015/16 i nakken. Nike har også designet ryggen med den helrøde Atletico rødfargen for første gang i historien.

For 20 år siden løp Diego Simeone rundt på banen og styrte sine tropper. Nå løper han på sidelinjen og gjør det samme. Nike har gitt deres input til en ny suksessfull sesong for Atletico Madrid med en helt nye hjemmedrakt. Hva synes du?