Juventus starter sitt første samarbeid med adidas

Etter en mildt sagt overlegen sesong er Juventus nå klare for å forsvare tittelen i helt nye drakter fra adidas. Dette er første gang i klubbens historie at den Gamle Dame vil bruke adidas-drakter, og markerer starten på et helt nytt kapittel i klubbens historie. Vi har sett nærmere på hjemme- og bortedrakten her.

adidas har vært lojale til klubbens tradisjoner, og har derfor laget en drakt med et historisk og klassisk design. De ikoniske sorte og hvite stripene har fått ikke markerte kanter, men smelter inn i hverandre gjennom skarpe kanter. Det sorte feltet i bunnen av drakten har også blitt designet med bokstaven J, klubblogoen og et diskret design av klubbens stadion.

Med bortedrakten har adidas gått tilbake til røttene, men naturligvos kombinert med innovasjon. Fra 1897, året klubben ble grunnlagt, og frem til 1903 spilte Juventus i rosa bortedrakter. Den rosa drakten har derfor en stor historisk betydning for Torino-klubben. Dette har adidas respektert og brukt som et grunnlag under designprosessen, men har tilført drakten en skarpere og mørkere rosa-farge på ermene og gjennom sponsorlogoen. Som på hjemmedrakten, har adidas brukt det samme feltet i bunnen av drakten og gitt den samme J-bokstav og deres hjemmebane diskret inkorporert.

Som alltid er draktene utstyrt med den nyeste og mest innovative teknologien adidas kan levere. Det betyr at draktene naturligvis er laget med adizero-teknologi, som øker ventilasjonen og lettvekten i draktene. Dette vil gi Marchiso, Pogba, Lichtsteiner og alle de andre stjernene de best forutsetningene for å toppe en ellers vanvittig sesong.

Juventus starter sitt nye samarbeid med adidas fra og med 1. juli, og avtalen strekker seg helt frem til 2021. Vi vil si at adidas har gitt Juventus den best mulige starten på samarbeidet med disse to utrolige stilfulle og moderne draktene. Tror du Juventus kan levere en like sterk sesong til neste år?