Hummel hyller homoseksuelle med regnbueinspirert hjemmedrakt

Ofte er hjemmedrakter først og fremst 100% tro mot klubbens historie og kultur. Men gang i mellom - en sjelden gang, så kommer det frem noe uventet og modig. Det er spesielt tilfellet med Segunda Division B klubben, Deportivo Guadalajara, og den nye hjemmedrakten deres. Se mer av den her.

I fjor gikk Hummel kloden rundt med en helt utradisjonelle Tuxedo inspirerte drakten til det spanske 3. divisjonslaget Cultural Leonesa. Designet var til ære for klubbens 90. års jubileum. Nå sikrer Hummel seg mer spalteplass etter at de, i samarbeid med Deportivo Guadalajara, presenterte den nye hjemmedrakten i forbindelse med Madrid Orgullo, som er den spanske Pride Paraden.

Budskapet bag den lilla drakten med regnbuens farger ned på midten av drakten, kommer som en hyllest til LGBT bevegelsen, som står for Lesbian, Gay, Bisexual, and Transgender. Målet med drakten er å skape fokus på homofobi i fotballverden. Med all fokus som det er på dette for tiden, særlig i USA, så kunne de ikke valgt et bedre tidspunkt å skape denne oppmerksomheten.

Hummel har valgt ut Unisport blant et eksklusivt utvalg av forhandlere til å selge Guadalajara sin unike hjemmedrakt, og du kan finne den her på siden mot slutten av juli.