Den nye Galatasaray hjemmedrakten hedrer klubbens 20. ligatittel

Lanseringene av nye drakter til Europas største klubber kommer på tett linje for tiden, og Nike forsikrer seg om at de er klare med mange nye produkter, for å være forberedt på kommende utfordringer. Denne gangen er det de tyrkiske mestre, Galatasaray, sin tur til å få lansert nye drakter, og de er en klubb med mange tradisjoner.

Ved første øyekast ser det ut som en enkel trøye med få detaljer, men den er i virkeligheten mye mer enn det. Tradisjonen tro har trøyen et splittet design, men denne gang har Nike tatt det til et helt nytt nivå og gjennomført stilen helt ned i både shorts og strømper.

Jeg tror det vil se fantastisk ut, og gi draktsettet en kul visuell effekt. Kanskje kommer det også til å forvirre motstanderen, og gi Cim-bom overtaket når de prøver å bekjempe motstanderne fra Fenerbahce, samt de andre tyrkiske klubbene som ser ut til å rekruttere mange nye spiller i forkant av den nye sesongen.

Gala har også selv hentet inn en høy-profilert spiller før sesongstart, i form av den alltid fantastiske Lukas Podolski. Jeg vet ikke med dere, men jeg kan ikke vente med å høre de berømte Galatasaray fans omfavne en av de beste fotball sanger i gjennom tidene - ‘lulululu Lukas Podolski!’. La oss håpe at de tar den godt i mot.

Nike og Galatasaray har også forsikret seg om å feire klubbens imponerende ligatittel nummer 20, noe som førte til introduksjonen av den 4. stjernen over logoen. Dette er kronen på verket, i noe som jeg vil påstå er en god kandidat til sommerens flotteste trøye - skjønnhet i sin enkelthet. Er du enig?